Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne maradjak...

Mit tegyek, hogy ne maradjak szegény??

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok.


A családom nem épp a legalja, de szegénynek mondanám magunkat.

A testvérem felnőtt, ő is szegény maradt. Sokszor éhezik emiatt.


Én eléggé telhetetlen vagyok, nem akarok még csak középrétegbe se tartozni. Kimondottan tehetős szeretnék lenni.


Szeretnék diákmunkába is járni, de valahogy az Istennek se akar mostanában összejönni. Na mindegy, valamit biztos találni fogok, mert mostmár nagyjából akármit elvállalnék. Csak azt nem tudom, hogy az ott megkeresett pénzt az egyetem költségeire költsem majd el, vagy az első lakásomra gyűjtögessek minden áron? Fogalmam nincs, abszolút nem értek a pénzügyekhez..


Egyébként pszichológusság mellé még kiskoromban letettem a voksom, de azt olvastam mindenhol, hogy nem fizet olyan eszméletlen jól, csak ha az ember legalább 10 éve a szakmában dolgozik, és neve van már.


Eleve 30 éves korom körül tudnék elhelyezkedni, mert annyit kell tanulni hozzá. Aztán csak 40 éves koromra keresnék olyan fél milliót, elvileg. Tudom, hülye picsa vagyok, de ha nekem eddig kell várnom arra a havi 500 ezerre, akkor inkább felkötöm magam.


Válasszak másik szakmát? Egyátalán ha jól tanulok, tényleg van esély rá, hogy valaha is kitörjek ebből a helyzetből? Teljesen reménytelennek érzem. A családomból senkinek sem sikerült.


Tudom, hogy hülye kérdéseket tettem fel, de legyetek szívesek nem gúnyolódni a dolgon, mert amúgy is borzasztó megalázó ilyen témában érdeklődni, még név nélkül is.



dec. 17. 17:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
73%

"(...)Mások meg az osztályomban minden nap a vadiúj felsőjukben veszik fel magukat a titokra a legdrágább telefonnal.(...)"


"(...) hogy másoknak megmutassam, mivé nőttem ki magam."


Kedves kérdező, a fenti mondatok a probléma a mentalitásoddal. 16 évesen dühös vagy a szüleidre, hogy csórók (szerinted) meg a világra, hogy látod a gazdag csajokat a social medián, és nagyon irígy vagy rájuk, és azt hiszed, hogy valaki attól értékes, hogy mennyi pénze van, és neked is (jelenleg) az az életcélod, hogy sok pénzt keress. Ami önmagában nem rossz, csak nem fog összejönni 3-as 4-es jegyekkel.


"Sokan írjátok, hogy rossz a mentalitasom. Akkor hogyan gondolkozzak?"


Azért rossz a mentalitásod, mert jelenleg arra koncentrálsz, amid nincsen, és pár gazdag chick-nek meg megveszik a szülei. Emiatt vagy depressziós, mert ez nagyon bánt. MEG KELLENE FORDÍTANOD A GONDOLKODÁSMÓDODAT, akkor többre jutnál.


Alapból pl. kezdd azzal, hogy nagyon drasztikusan redukálod a social media fogyasztásodat, és nem nézegeted ezeket a rich chick tartalmakat, mert roppant káros ez a pszichére nézve, ha pszichológusnak készülsz, akkor talán tudod is ezt.


Azután pedig azon kezdesz el filózni, hogy mid VAN NEKED, ami egy csomó más embernek nincsen. Pl. ha jól értem, gimnáziumba jársz, ami pl. nagy dolog a szüleidtől, hogy tudják finanszírozni, mert a magyar gyerekek többsége nem gimnáziumba jár, sőt, sokan vannak, akik 16 éves korukban kibuknak az iskolából. Amikor a tükörbe nézel, akkor kezdj el hálásnak lenni azért, hogy olyan családba születtél, akik gimnáziumba tudják járatni a gyereküket, és nem kell abbahagyni a tanulást 16 évesen és közmunkába vagy máshová elmenni. Ez a helyes mentalitás, gondolkodásmód (bár tudom, nagyon nehéz ezt elsajátítani) de ezen kell dolgoznod.


Írod, hogy pl. probléma, hogy betétet vegyél magadnak. Ilyen esetekben is működhat az, hogy düh és elkeseredés helyett arra gondolsz, hogy vannak olyanok, akik még kaját sem tudnak venni maguknak, vagy nem tudnak fűteni, stb., és hálával gondolsz arra, hogy legalább ez téged nem érint.

dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
68%
#30 Vidéken élek. Keleten. Itt sem olcsóbb annyival az élet.
dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
85%

#29


Te magad osszeadtad, es kijott 720k nyaralassal, mindennel egyutt. Akkor az 1M hogyhogy nem elég?

Raadasul 3 gyerek is az átlagos duplája, stb.


1Mbol ma nagyon kenyelmesen elvan egy család kozeposztalybeli szinten még Budapesten is, vidéken pedig pláne.

dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
68%
Ahol a jólét mellett a jövedelem harmadát nem tudják félre tenni, az nem középosztály, az csak egy normális megélhetésű család.
dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

#34


Es szerinted egy normális megelhetesu család, házzal, autókkal, 3 gyerekkel es 300k havi megtakaritással micsoda? Alsó osztály? :D te Mo-n élsz? Mert garantalom nemed hogy ez a felso 20%ban van.

dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
58%
Fiatal lányként, azonnal, sok pénzt a testeddel tudsz keresni, perszer 18 évsen csak. Ha jó munkát akarsz, ahhoz kell a tudás, tehát a befektetett idő és energia. Ezt nem igazán lehet megkerülni, csak a mértékében lehetnek eltérések
dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
60%
#35 A középosztály nem azt jelenti, aki az adott ország átlaga! Középosztály az, ahol még dolgozniuk kell, mert önmagában a befektetésből nem élnének meg, de olyan jövedelmi szinten vannak, hogy nem okoznak gondot a nagyobb kiadások sem, soha nem kell spórolni, van számottevő megtakarítás és telne luxus dolgokra is. Ez Magyarországon kb a társadalom 2%-a.
dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
70%

#37


Igen, egy normális megelhetesu család, házzal, autókkal, 3 gyerekkel es 300k havi megtakaritással pont ez a kategória. Pont ez a havi 1M kereset.


Valaki, talán te, korábban azzal érveltetek, hogy ez a 2.5M-nél érhető el, ami színtiszta baromság, pont azért ahogy valaki, talán te, levezetted, és most definiáltad.

Gondolom valaki, talán te, okoskodni akartál, de nem jött be. Ideje továbblépni.

dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
31-es, teljesen tisztaban vagyok vele, hogy az ember erteke nem a vagyonatol fugg, de olyan nagy baj, ha en penzt szeretnek? Depresszios pedig nem ezert vagyok, kimelj meg az okoskodastol.
dec. 18. 15:11
 40/46 anonim ***** válasza:
17%
Kíméljen meg az okoskodástól - az emberek azért írnak ide, hogy tanácsot kérjenek, szerintem a 31-es elég jól fején találta a szöget, ezért is reagáltá rá olyan agresszívan. Jobban tennéd, ha megfogadnád az ilyen "okoskodásokat", lehet, hogy jobban lennél lelkileg.
dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!