Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne maradjak...

Mit tegyek, hogy ne maradjak szegény??

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok.


A családom nem épp a legalja, de szegénynek mondanám magunkat.

A testvérem felnőtt, ő is szegény maradt. Sokszor éhezik emiatt.


Én eléggé telhetetlen vagyok, nem akarok még csak középrétegbe se tartozni. Kimondottan tehetős szeretnék lenni.


Szeretnék diákmunkába is járni, de valahogy az Istennek se akar mostanában összejönni. Na mindegy, valamit biztos találni fogok, mert mostmár nagyjából akármit elvállalnék. Csak azt nem tudom, hogy az ott megkeresett pénzt az egyetem költségeire költsem majd el, vagy az első lakásomra gyűjtögessek minden áron? Fogalmam nincs, abszolút nem értek a pénzügyekhez..


Egyébként pszichológusság mellé még kiskoromban letettem a voksom, de azt olvastam mindenhol, hogy nem fizet olyan eszméletlen jól, csak ha az ember legalább 10 éve a szakmában dolgozik, és neve van már.


Eleve 30 éves korom körül tudnék elhelyezkedni, mert annyit kell tanulni hozzá. Aztán csak 40 éves koromra keresnék olyan fél milliót, elvileg. Tudom, hülye picsa vagyok, de ha nekem eddig kell várnom arra a havi 500 ezerre, akkor inkább felkötöm magam.


Válasszak másik szakmát? Egyátalán ha jól tanulok, tényleg van esély rá, hogy valaha is kitörjek ebből a helyzetből? Teljesen reménytelennek érzem. A családomból senkinek sem sikerült.


Tudom, hogy hülye kérdéseket tettem fel, de legyetek szívesek nem gúnyolódni a dolgon, mert amúgy is borzasztó megalázó ilyen témában érdeklődni, még név nélkül is.



dec. 17. 17:50
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
80%
(Prostiként sem leszel gazdag, csak ha fialsz egy milliárdosnak és utána kitartatod magad vele)
dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
35%
Ha nyitott vagy a prostitúcióra akkor az onlyfans még akár be is jöhet. Nem vállalod fel az arcod és kész. Nem leszel vele a legnagyobb befutó, de egy kis plusz pénzt biztos tudsz vele keresni.
dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
7-es, próbálom magam fejleszteni, esküszöm. Tavaly óta fejlődtem is. Alig bírtam bejárni az iskolában, majdnem megbuktattak a sok hiányzás miatt. Idén csak 3 napot hiányoztam még! A felfogásomon is igyekszek változtatni. Sokat meditálok, nem engedem hogy elhatalmasodjon a környezetemen, vagy rajtam a depresszió. Pont tegnap kapott el egy dühroham, meg mindenféle önkárosító gondolatok, mert túl sokáig bámultam a tükörbe. Először életemben, mielőtt bármit is tettem volna magammal, mérgemben inkább felírtam a magamat ócsárló gondolataimat a tükrömre, mert muszáj voltam kiadói magamból. Majd kitört a kezem a méregtől, de utána letöröltem a mondatokat, és teleírtam a tükröt pozitív dolgokkal. Minden erőmet összeszedtem, és lenyugodtam bármilyen önkárosítás nélkül. Tudom, egy normális ember szemében csak egy idióta vagyok, de számomra ez óriási siker.
dec. 17. 19:01
 14/46 anonim ***** válasza:
40%
Te a tipikus áldozat szerepbe beleszokott emberke vagy aki mindig csak a kifogásokat keresi. A sikeres emberekben egy valami közös. Ők nem azt sorolják hogy miért nem megy nekik ez vagy az hanem van egy cél és azt akármi is történik, elérik.
dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

10-es, pont azt akartam elkerülni, hogy valaki másra támaszkodjak, mert akkor örök életemben egy vesztesnek fogom magam érezni.


14-es, igazad van. Éretlen vagyok, és az egomra hallgatok, áldozatnak érzem magam. Rosszul esik, hogy az alapvető dolgokért is könyörögni kell a szüleimnek, és csak hisztik, veszekedések árán kapom meg. Pl ilyenek a betétek, tamponok, fogkefe stb. Mások meg az osztályomban minden nap a vadiúj felsőjukben veszik fel magukat a titokra a legdrágább telefonnal.

A sikeres emberekről annyit, hogy igen, elérik, amit akarnak, de én azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá. Nem értek az egész témához, mert egyszerűen hülye vagyok hozzá.

dec. 17. 19:14
 16/46 A kérdező kommentje:
De tényleg az vagyok, pont ezért kilátástalan a helyzet. Én a versírashoz értek, meg a személyiségek elemzéséhez, meg a nyelvek vizsgálgatásához. Csupa olyan dolog, amivel manapság az ember semmire sem megy.
dec. 17. 19:16
 17/46 anonim ***** válasza:
18%
onlyfans, már csak 2 évet kell várnod
dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
84%

kit érdekel, hogy mások mit csinálnak, meg miben virítanak. Azért akarsz gazdag lenni, hogy lenyűgözd az olyan embereket, akik amúgy magasról sz@rnak rád? Ezért felesleges.


"Nem értek az egész témához, mert egyszerűen hülye vagyok hozzá."


Ha így állsz hozzá, akkor nem is jutsz sehova se.


Az ember nem tesz erőfeszítést olyan cél elérésének az érdeklében, amelyről nem hiszi el, hogy számára is lehetséges.

dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Nem másoknak akarok villogni, de persze, hogy bennem van az is (mint minden szegénységben felnőtt emberben), hogy másoknak megmutassam, mivé nőttem ki magam. Elsődlegesen viszont az a célom, hogy kényelmes életet élhessek, hogy stabil, kellemes, szép otthonom legyen.
dec. 17. 19:25
 20/46 anonim ***** válasza:
38%

"másoknak megmutassam, mivé nőttem ki magam"

Mondom én, hogy OF kell neked :D :D :D

dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!