Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Meg birsagolhatnak ha befogado...

Meg birsagolhatnak ha befogadom egy serult vedett allatott?

Figyelt kérdés

Pl ha egy serult vagy kolyok rokat talalok es befogadom de nalam marad (ugyertem a kertbe koltozik de bejohetne a hazba is ha akarna meg minden) akkor kapok penz buntetest? Vagy kell valami termeszet vedos embereknek szolni?


(Nem tudom hogy a roka vedett e)


2019. dec. 1. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, ha védett állat tartása nem engedélyezett házilag. A róka esetében erős a veszettség-veszély.

Ha sérült védett állatot találsz, akkor azonnal szólj az állatorvosnak és az állatvédőknek (vagy állatmentőknek).

2019. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menteni mentheted, befogadni tilos. Azaz elviheted az állatorvoshoz/állatkórházba, de utána már nem a te feladatod.
2019. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Tilos kölyök vadállatokat begyűjteni!!!
2019. dec. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Random emberek nem gyűjtögethetnek állatokat, legyenek bármilyen állapotban.


Például szinte garantált, hogy nem tudod szakszerűen ellátni.


Ha sérült állatot találsz, hívj szakembert, és kövesd az utasításait amíg el nem jönnek az állatért.


Egyik ismerősöm Sünbarátos, ő gond nélkül gyűjtögethet alultáplált süniket, hogy tavaszig felhizlalja őket annyira, hogy túléljék. (a téli hibernációhoz kell egy bizonyos súly, hogy túléljék, és ilyenkor már nem találnak élelmet)


Én - magánszemélyként, aki semmilyen szervezetnek nem tagja - ezt nem tehetem meg legálisan, hiába tanultam meg tőle mindent.

2019. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!