Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi történik ilyen esetben?...

Mi történik ilyen esetben? (ha valaki más chippeli meg az állatot)

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdés egy része csak a paranoia miatt íródik: Érdekelne, hogy mi történik olyan esetben ha egy cicát elrabolnak/elszökik/befogadják, és más chippeli meg, később a cica vissza kerül az eredeti gazdához/esetleg kiszúrja az eredeti gazda, hogy az az ő cicája


Ilyen esetre van valami eljárási mód?



2020. máj. 14. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A chip jogilag nem igazol tulajdonjogot.

Ha az eredeti gazda rendelkezik adásvételi/örökbefogadási szerződéssel, az igen.


Egyébként úgy tudom, az a szabályozás, hogyha hitelt érdemlően tudod bizonyitani, hogy a tied a macska, akkor az "új gazda" fél éven belül köteles visszaadni, te pedig köteles vagy minden költségét megtéríteni, a chiptől kezdve az oltásokon át az etetésig.

Ha nem fél éven belüli a történet, akkor már nem kell visszaadja. Örökbefogadási szerződéseken is ez szokott szerepelni, ha alapítványi a cica.

2020. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Csupán futtatom az agyam, a sztori csak annyi, hogy 10 éves cicánk tűnt el, már mindent lefuttattam, elkóborlástól kezdve a rablásig, és eszembe jutott, mi van ha valaki megchippeli és pl haza talál, én meg elviszem állatorvoshoz és azt mondaná az állatdoki, hogy "nem az enyém"

2020. máj. 14. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Felmerül a kérdés, miért nem "chippeltetted meg" (Wtf?!) te?! 10 év alatt csak lett volna rá 5 ezer forintod...
2020. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

persze persze, meg miért nem maradt szoba cica, meg miért nem volt lekötve


nem volt rá igény/fel sem merült még gondolatban sem ilyesmi, max az, hogy elütik... de tanultam az esetből, ha isten adja előkerül akkor be lesz chippelve, szerintem még nyomkövetős nyakörvet is szereznék neki

2020. máj. 21. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha előkerül...
2020. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ja értem, az, hogy elütik vagy más módon kinyúvad, az tök mindegy, leírható veszteség, de az, hogy valaki befogadta esetleg és jobb gazdája, mint te, az már botrány. 🤷‍♀️
2020. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez hogy jött ki 6#? Jöttél kötekedni vagy mi?
2020. máj. 21. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Előkerült? Ha nem drukkolok hogy mihamrabb meglegyen
2020. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!