Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Maximum hány háziállatom lehetne?

Maximum hány háziállatom lehetne?

Figyelt kérdés

Most egy sincs de később szeretnék ha lehetne. Maximum hány lehetne, például hány macska?

Vagy ha kutya és macska vegyesen, akkor mennyi?

Például ha lenne négy macskám de más nem, az túl sok?

Vagy igazából mindegy mennyi ha adok nekik enni-inni, állatorvoshoz viszem őket?


És mennyiben változik ez a szám ha kertes házban vagy panelban lakok? Egyáltalán panelban lehetne ha amúgy viszem sétálni az utcán vagy parkban? Szóval ha biztosítva lenne neki, hogy nem állandóan bent szenved.


Azért gondoltam rá, hogy lehetne több is, mert mondjuk a macskákat nagyon szeretem és ha több macskám lenne, azzal több macskát mentenék meg például attól is, hogy elaltassák, megkínozzák őket. Vagy menhelyről lenne ha lenne vagy utcáról befogadnék gazdátlan cicát.


Három vagy négy macska ellátása mennyibe kerül havonta?

Én inkább macskára vágynék de kutya esetében attól függ, milyen fajta vagy hogy egyedül vagy párommal laknék-e.


Ez most nem azonnal aktuális, csak a jövőn gondolkodok.



2020. máj. 21. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Annyi, amennyinek a tartásáról tudsz gondoskodni.
2020. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Egy macska tápja kb 150-300Ft. Azt megeszi kb 2-3 nap alatt. Az enyém legalábbis :)

Számold ki, hogy az oltások, ivartalanítás mellett mennyit tudsz rájuk költeni :)

De szerintem 3 macska már sok lenne, mindegyikkel törődni sokat :(

2020. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Ez a rendelet szerintem segítségedre lehet:

[link]

A rendelkezésedre álló terület méretétől is függ, mennyi állatot tarthatsz. Ha egy panel nagyobb, mint egy kisebb kertes ház udvarral együtt, akkor a panelban több állatot tarthatsz, tehát ilyen szempontból nem függ attól, hogy kertes ház vagy panel. Vannak közös udvarral rendelkező társasházak, ott értelemszerűen az udvar közös, tehát az nem számít bele a területbe.

Egy kutyát minden esetben vinni kell sétálni, akár kertes ház, akár lakás, mert kellenek neki az új ingerek.

Macskákkal sem árt, ha ott vagy, és nem hagyod összevissza kószálni, ha nem akarod, hogy elüssék. Tudom, ez örök vita, de az egyik környékbeli állatvédő csapat nem egyszer osztott már meg ilyen macskáról bejegyzést, aki már nem tudott hazamenni.

Van szabály a többi állat esetén is az állat testmérete szerint, madarak, halak, kisemlősök... stb.

A kereskedések ezeket sokszor nem jól ismerik, de nekik "minden eladó", szóval érdemes utánajárni és kicsit tájékozottabban menni, nem rájuk hallgatni. Gyerekkoromban még nem volt internet, ahol könnyebben tájékozódni lehetett volna, szóval, sokan belefutottak nem megfelelő tartásba tapasztalatlanul kisállatok esetén, mi is, de ezért én nem hibáztatom a szüleimet, manapság azért sokkal könnyebb a megfelelő információkat beszerezni.

2020. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!