Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerinted az az állat, amelyik...

Szerinted az az állat, amelyiknek nem azt adják, amit megeszik éheztetve van?

Figyelt kérdés

Nem arra kell gondolni, hogy nyulaknak sültcsirkét adnak, hanem mondjuk macskának adnak párolt/főtt csirkemellet, a legdrágább száraztápokat(acana, royal canin, többízben), de macska csak kenőmájast, zsírt és nedves tápot hajlandó enni, amitől érthetően megy a hasa és néha hány is, mellesleg sokkal drágább is..


Elegem van belőle, hogy nem eszik rendes ételt, összekente kakival a teregetőről a ruhákat és irgalmatlan büdi van utána. Ismerős szerint éheztetni fogom ezzel a macskát.. Szerintem meg rohadtul nem, a gyereket sem nevelem chipsen meg csokin, mert neki derogál megenni a többi ételt, legalább egy száraztápot meg kellene ennie, vagy valamit, ami fogja a hasát.


Korábban(2 hónapja)megette amúgy a happycat egyik kajáját többé kevésbé lelkesen(tehát minimálisat belőle, akkor normális széklete volt, most azt vettem megint és egy falatot se eszik belőle.


A ti macskátok mit szeret?


2021. jún. 23. 08:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is jobban fogy a nedves táp, mint a száraz.

Kenőmájast és zsírt nem eszik, mert nem teszek a tányérjába.

Nem is fosik.

2021. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Jó nyilván nem 10 dkg zsírt kajál be, hanem pl rakok a száraztáp tetejére, és ahelyett, hogy megenné, lenyalogatja. Ugyanez van kenőmájassal is. Nedvesből napi 4 fogy.
2021. jún. 23. 08:24
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megnedvesíteni a száraz tápot, hátha úgy megeszi.

Másfelől: reggel és este nedves, napközben legyen előtte a száraz, abból tud csipegetni. Ha nem eszik belőle, akkor valószínűleg nem éhes, habár a macska nagyon makacs/nyakas bír lenni, ezt elismerem.

2021. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy befogadott macskának az étkezését kellett helyre tennem. Az előző helyén minden féle vacakkal etették. Egy napig semmit nem adtam neki (így is egész nap ment a hasa). Második naptól csak száraz tápot kapott. Nedves eledelt csak azután, ha megette a napi száraz táp adagot.

A másik cicám kicsinek került hozzám. Nála nem volt soha ilyen gond, mert macskaeledelen (száraz, nedves, főtt hús) kívül mást nem kapott.

2021. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Pfújj ez undorító, mindig azt hiszem xy dolognál rosszabbat nem csinálhat egy macska, és de... Mindig bebizonyítják, hogy csak a baj van velük... Az én kinti macskámmal semmi gond nincs ha beengedem, csak eszik meg alszik, nem a sz*rját keni szét...
2021. jún. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem eheztetes hanem kenyeztetes :)

Nem o donti el,hogy mit eszik.

Ha nem eszi meg amit kap akkor elveszem elole es nem eszik. Este ujbol azt kapja,ha nem tetszik ujbol elveszem es lass csodat reggelre mar “imadja” azt amit tegnap meg utalt es mind megeszi.

2021. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%

Nekem nagyon rég volt cicám és nem is igazán emlékszem, hogy mit adtam neki, de azért elmondom, ÚGYIS le leszek pontozva.

A macskák húsevők. Nyers húst ennének nyilván, ha tehetnék.

Ha lesz macskám, csak úgy lesz, hogy kinti-benti legyen és kint legyen lehetőségem letenni a tányérját, így ha nyers húst eszik, akkor a fű kicsit olyan lesz, nagy ügy.

A fogorvos doki nénim (imááádom) a nagytestű kutyáját nyers hússal eteti (pedig a kutyáknak nincs erre akkora szüksége) + kiegészíti szárazzal.

Szóval én a macskámnak nagyrészt nyers húst, esetleg főtt húst, némi szárazat és némi zöldséget meg gyümölcsöt fogok adni (ha ezeket igényli).

A száraz tápok (és a nedvesek sem) nem jók, mert TELE VANNAK tartósítószerrel és adalékanyagokkal.

2021. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondolom, nem kínzás, ha mostantól kirakom mondjuk a royalcanin száraztápot és mostantól semmi mást nem kap, ugye? Az ő baja, ha nem eszi meg.. Alapból nagyon sovány macska, meg most nyár is van.. kicsit sajnálom, mindig játssza a hattyú halálát, belenéz a tányérjába, majd nyávog és rámnéz.. de elegem van, hogy egy macska kedvére kell tennem és viselni a büdöset. Most is reggeliztem és végig követett, nyávogott és be akarta nyúlni a kajámat.
2021. jún. 23. 08:54
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Az enyém is hajlamos válogatni. A szárazból igyekszek olyat venni amit szeret, vagy legalább megeszik, persze van pár fajta amit nem fogad el, azt nem erőltetem, odaadom a szüleim macskájának (az kinti, mindennek örül). Néha kap egy kis tojást, szalámit vagy csontot lerágni, de igazán csak a májasért rajong, de abból nyilván nagyon keveset ehet. Ami neki nem kell, az megy a szüleiméhez :D De pl a szalonnát se szereti, ez meglepő volt nekem.

Azt észrevettem,hogy jobban eszi a száraztápot,ha leguggolok mellé,míg eszik. Közösségi lény a szentem, na :)

2021. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
dehogy kínzás. meg fogja enni, ha éhes lesz.
2021. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!