Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol lehet jelenteni láncon...

Hol lehet jelenteni láncon tartott kutyát?

Figyelt kérdés
Foglalkozik ezzel valaki érdemben egyáltalán?
2021. júl. 19. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
állatvédők
2021. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
mekkora láncon van, és mikor?
2021. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Miért kéne jelenteni? Sovány? Rossz bőrben van?
2021. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem a láncot. Én erős kötélen tartottam régen és speciel kutyának gyártott szíj/nyakörv volt a nyakán. De ha nem akad be a lába a láncba és nincs semmi probléma akkor nem baj, de a vékonyabb kő kemény kötél biztonságosabb
2021. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
A hatályos állatvédelmi törvények értelmében nem lehet élet vitel szerüen láncon tartani a kutyát, és ez nagyon jól van így. Állat védőknél tegyél bejelentést.
2021. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%

Esküszöm ugy olvastam hol lehet venni?


Gyerekkoromban az osszes tanyan latott kutya vagy lancon volt vagy rettegtem odamenni. (Nem nem a tolvaj voltam, hanem aki atvitt levelet, viragmagot, kert tojast.)

2021. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
#5 Azt sem tudod hogyan van tartva, csak nyomod ide az okosságokat... Egyik ismerősömnek volt szökős vadászkutyája, ő láncon tartotta, de úgy, hogy az egész udvart elérte. Felül ki volt szépen feszítve a drótvezeték. Előbb nyilatkozzon a kérdező, hogy mik a körülmények, ne csak nyomjuk ide a jogi szöveget agytalanul. Lehet, hogy törvénysértő, de ha nem állatkínzásból van láncon tartva és normálisan van kiépítve, akkor a szervek nem fognak vele foglalkozni. Kimennek, jól kiröhögik, maximum ennyi.
2021. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
7 igen, ezért is írtuk, hogy állatvédők, aztán majd megitélik. Imádom, hogy a hozzád hasonló gyökszik minden ilyet meg tudnak magyarázni: mennyi ilyen van, százból talán egy? Az állattartók jelentős része alkalmatlan jelenleg az állat tartására, mert ilyen hányadék hozzá állás jellemző. Senkinek nem kötelező állatot tartani...
2021. júl. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

"de ha nem állatkínzásból van láncon tartva"

a legritkábban kötnek láncra kutyát azzal a gondolattal, hogy "jaj de jó lesz megkínozni ezt az állatot". inkább azért csinálják, mert a kerítésre nem akarnak költeni. mint a te példádban is.

2021. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

"Gyerekkoromban az osszes tanyan latott kutya vagy lancon volt vagy rettegtem odamenni."

mert neveletlenek és szocializálatlanok voltak. ami érthető, minimális inger éri az állatot egy véges hosszúságú láncon, sétáltatni meg minek, egész nap körbe-körbe rohangál. én is ilyen állattartó kultúrában nőttem fel, csak én felfogtam, mennyire rossz ez a kutyának.

2021. júl. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!