Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tennétek, ha azt látnátok,...

Mit tennétek, ha azt látnátok, hogy valaki az utcán belerúg a saját kutyájába?

Figyelt kérdés

Már többször is láttam a környékünkön egy biciklis srác egy Dalmataszerű kutyával. Elég messze voltam még tőlük, de egy zebra felé közeledtek és sztem nevelő célzattal csinálhatta. Megrántotta a pórázt és kétszer a lábával megrúgta a kutya hasát vagy a fenekét, nem láttam, de elég gáz volt.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Jó kinéző kutya amúgy, pórázon volt, nemhiszem, hogy foglalkoznának vele a hatóság, mint olyan, meg ugye nem tudnám mivel bizonyítani. Ti szóltatok volna neki? Kövezzetek meg, de én ahhoz sajna félénk vagyok, hogy idegeneknek "beszóljak" a nyílt utcán ,ki tudja kinek mi lapul a zsebében.



2021. nov. 30. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanád? Belerúgott akkorát, hogy nyekkent a kutya, vagy megbillentette lábbal, hogy kizökkentse valamiből? Mert a kettő nem ugyanaz a kategória.

Nem tudom, hogy mernék-e szólni, főleg egyedül sétálgató nőként, nem hiszem. Amúgy nem is biztos, hogy jól méred fel a helyzetet. Nekünk volt olyan, hogy a kutyám besasszézott elénk egy laza, de kellően váratlan mozdulattal, amitől természetesen majdnem pofára estünk benne, az állat meg ettől nekiállt visítozni (kicsit túlérzékeny, fogalmam sincs mi az oka) mint akit éppen nyúznak. Na több sem kellett egy éppen arra autókázó hülye pics@'nak, aki egyből kipattant és elkezdett ugatni. Na, az ilyeneknek tényleg annyi a mázlija, hogy nem olyanba köt bele, aki tényleg bántja a kutyáját, mert az tuti pofánverte volna.

2021. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha már többször láttad,de nem mersz szólni neki,akkor is tudsz mit tenni,fölveszed videóra akkor tudod bizonyítani.
2021. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Semmit, mert nem érdekel. Még ha a kutya nem is érdemli meg, nem az én dolgom. Nem fogok odamenni verekedni, magyarázni neki meg aztán duplán nem. Nem vagyok én pap, sem valami megváltó.
2021. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

#2:

Ja, persze, elképzelem ahogy rohan a mobiljával a biciklis után, mint valami félbolond. Egyéb hülye tanács?

2021. dec. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Semmit ő dolga.
2021. dec. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Nyílván megvolt rá az oka, ennél sokkal nagyobb problémák vannak állattartás terén az országunkban, pl rengetegen még sétálni sem viszik a kutyáikat, nem hogy biciklivel futtatnák őket.


A dalmata meg nem a lekooperatívabb fajta, cserébe viszont hatalmas a mozgásigénye. Ez a gazda ezzel a módszerrel tudta elérni valószínű, hogy a kutyája pl megálljon az út szélén, ne menjen a bicikli alá, ne zabáljon fel mérget vagy akármi, amivel a saját vagy a gazdája testi éppségét kockáztatná.


Aztán meg ott van az is, amit már írtak, hogy lehet, hogy csak épp hozzáért a lábával, jelzés képpen.

2021. dec. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Én is meg szoktam bökni a lábammal a kutyám hátsó lábát, amikor ki akarom zökkenteni valamiből. Teljesen süket, szóval hiába szólnék neki, nem hallja. Így marad a "rúgdosás".


Nyilván ha látom, hogy valaki szarrá veri a kutyáját az utcán akkor odamegyek, de másnak a nevelésébe nem szólok bele.


De pl amikor fiatalabb volt, akkor tőlem is kapott az utcán egy sallert, amikor felevett valamit a földről és nem akarta odaadni. Inkább, minthogy mérget egyen vagy valami.

2021. dec. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem szóltam volna, az enyémet is néha fenéken kell billenteni
2021. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Fegyelmezi, ő dolga. Ha nem különösen durva vele nem szólnék bele. Nem cukorból vannak a kutyák.


Még kis gyerek koromban láttam egy férfit két foxi kutyát sétáltatni, az egyik húzott talán? Nem láttam pontosan de ráüvöltött hogy MIT CSINÁLSZ és akkorát rúgott bele hogy a kis kutya gurult, bukfencezett a földön.

Ez már szerintem túl nagy durvaság.

2021. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
semmit
2021. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!