Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » El vihetik az állatokat?

El vihetik az állatokat?

Figyelt kérdés

Van egy szomszéd, akinek 15-kutyája van,nagyon rossz környezetben élnek az állatok,nem kapnak ételt és vizet,ráadásul veszélyesek is.nincs betonbiztos kerítés így a kutyák a közúton is kóborolnak,És le támadják a járókelő embereket,A bűzről meg ne is beszéljünk,nem tudunk kint lenni a családdal az udvaron,hiszen elviselhetetlen büdös van.


Rendőrségre tettem feljelentést, de hiába. Mert nem csináltak ez ügyben semmit a rendőrök,hiába mondtam hogy támadnak is az állatok és hogy gyerekeim nem tudnak suliba menni de egyszerűen nem törődtek vele, hangsúlyoznám hogy tudnék e ez ügyben,száz százalékos megoldást tenni,vagy lépni hogy menhelyre kerüljenek


2022. márc. 1. 10:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És nem szeretném ha meg tudná a szomszéd hogy én miattam van
2022. márc. 1. 10:50
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédőknek jelentetted már? Állatvédőrség? Szurkolók az állatokért? Valamelyik ilyen szervezet csak tud tenni valamit. Önkormányzat, jegyző - neki kötelessége lenne lépni, ha az állatok ki tudnak jönni a tulajdonos területéről, ugyanis ez törvényileg van szabályozva.

Azt szerintem nemigen tudod megoldani, hogy ne tudja meg a szomszéd, hogy temiattad lesznek szankciók, ha lesznek.

2022. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az önkormányzatnál vagy valamelyik állatvédö szervezetnél tehetsz bejelentést. Talán az állatvédök hatékonyabbak. Azt ne várd el, hogy nem tudja meg a bejelentö személyét. (Ha a családodat is veszélyeztetik akkor miért nem mered felvállalni az arcodat?)
2022. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam már ilyen rendőrség, jegyző stb szó szerint sz**rtak az egészre sose történt semmi. Egyszer még az egyik rendőr le is baszott hogy miért nem tettem feljelentést. Hát ezért mert tesznek rá éa semmi nem fog változni. Próbálkozhatsz sok szerencsét hozzá a nevedet meg egyik sem adhatja ki sem a rendőr sem a jegyző.
2022. márc. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

*Elvinni

*Ezügyben

*Tudnék-e

2022. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha ekkora a probléma, mint ahogyan leírtad miért baj ha megtudja ki miatt mentek ki? Nálunk a szomszédnál elviselhetetlen büdös volt (mintha döglött állat lenne a lakásban) és tudta, hogy miattam intézkedtek, de azóta nincs is büdös. Hozzá teszem 22 éves nő vagyok és mégis mertem lépni..
2022. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatnál jelentsd, környezetvédelmi osztály. Van ügyintéző valószínűleg, aki az állattartással foglalkozik, vagy terület szerint van náluk felosztva. A beadványban kérd az adataid zártan kezelését. Nem lesz konkrét név, hanem "lakossági bejelentés" alapján indítják az ügyet. Ha nem lehet az útról észlelni a panaszod minden elemét akkor úgyis rájön a szomszéd, hogy honnan fúj a szél, tehát ilyen szempontból is dolgozd ki a beadvány szövegét.
2022. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Önkormányzat, jegyző, de elsősorban mindenképp állatvédelmi szervezeteknek szólnék. Elfoglaltak, sok dolguk van, ezért minimum vagy 10-re rá kellene facen írnod. Nem csak a lakóhelyed környékére, hanem akár pestiekre is.
2022. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elsősorban azért nem szeretném,hogy megtudja a szomszéd,mert nagyon jó viszony van köztünk,és nem szeretném hogy ellenséggé váljon ez az egész,mert a végén szomszéd háború is lenne,Ismerem rég óta és tudom hogy milyen. Ezt az egészet úgy szeretném,hogy kimenjenek az állatvédők,és meg nézzék saját szemükkel ezt az egész dzsungel körülményt,és elvigyék az állatokat egy olyan helyre,ahol kapnak rendesen enni inni,és nem veszélyeztetnének az úton,embereket és egyaránt gyerekeket. Egyébként kettő környéket is tudok,ahol ugyan úgy veszélyes,alultáplált állatok vannak,(Kutyák).


Nem szeretném hogy rám haragudjanak a tulajok,hogy el vitettem a kutyájukat

2022. márc. 1. 12:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mi a fenét akarsz? Ez másképpen nem megy, értsd már meg. Mindenképpen rá fog jönni a szomszéd. Vállald a következményeit a tetteidnek, felnőtt ember vagy baszki.
2022. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!