Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetek a rettenetes...

Tyukanyó55 kérdése:

Mit tehetek a rettenetes jószág ricsajozás és bűz ellen?

Figyelt kérdés

Kérdésem lenne! Adva van egy falusi ház, amely belterületi ingatlan. Közvetlen mellette egy másik már külterületként nyilvántartva, de a falu főutcáján, házakkal körbevéve. Itt rettenetes körülmények között /fedett hely nélkül, rossz tartási körülmények között/ százával apró jószág..liba, pulyka, páva, gyöngyös, tyúkok, kakasok, meg 50-60 db birka, bárány, kecske! Hegy magasságú már a trágyarakás, aminek borzasztó szaga van, mert a sok elhullott állatot is oda dobálják ki, amit a kóbor kutyák széthordanak éjszaka..

De a fő ...az az állandó rikácsolás nappal és éjjel is, mert a fákon meg a tetőkön alszanak..

A helyi jegyző azt mondja...külterület...de mi közvetlen belterületi ingatlanban vagyunk..jön a nyár...ablakot-ajtót sem tudunk nyitni a bűztől és a ricsajtól..ja és van vagy 20-25 többfajta kutya is, akik szintén egész nap és éjjel ugatnak!

Mit tehetünk?


2022. márc. 18. 11:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nébih-hez nem jelentetted be? Miért a jegyzőhöz fordultál? Az állatorvos hatósági állatorvos?
2022. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
A Nébih-hez már az egyik szomszéd jelentette, visszautalták a járási hatósági főállatorvoshoz, akihez én is mentem..a jegyző az első hivatalos kör, onnan indulna az eljárás..
2022. jún. 20. 19:34
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet, hogy egy kicsit eltúlzod a dolgokat?
2022. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit gondolsz eltúlzásnak, de ha lenne ellenségem annak sem kívánnék ilyen helyzetet, amiben mi vagyunk!

Ide képet nem tehetek fel, de hangüzenetet küldhetek neked priviben, vagy bárkinek, elrettentésképpen, hogy milyen hanghatásokban élünk...

2022. jún. 21. 19:45
 25/27 A kérdező kommentje:
Ja...és a szagot sem tudom prezentálni!!
2022. jún. 21. 19:47
 26/27 anonim ***** válasza:

Sok faluban ez nem probléma!


Franciáknál törvénybe foglalták, hogy az állattartás zajait el kell fogadni.


Az eltúlzást a dögökre értettem.


Régen, falun minden háznál volt állat, senkit sem zavart.

2022. jún. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz..nem túlzok a dögökkel, mert láttuk a télen is, egy egy fagyos éjjel után 25 baromfit is/ pulyka, liba,tyúkok,gyöngyösök/ elástak a mi kerítésünk mellé!

Mi is tartottunk jószágokat , birkákat, kecskéket, barimfit, de normális mértékben, nem zavarva egy szomszédot sem! Rendes ólakban, tisztán, nyugodt legelészésre elég területen! De itt más a helyzet!

Itt csak hobbiznak a sok jószággal, de nem értenek az állattartáshoz!

2022. jún. 22. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!