Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A hangrobbanásos vadriasztás...

A hangrobbanásos vadriasztás az legális? Hogyan lehetne kideríteni, hogy honnan jön, és fellépni ellene? Eger környékén van a telek, a nyári időszakban valamilyen hangrobbanással riasztják az állatokat és szeretnénk megszüntetni. Amúgy is értelmetlen

Figyelt kérdés
A telek jelenleg nyaralóként funkciónál, de ki szerettünk volna költözni, de ez eléggé kellemetlen ilyen formában. Mit lehet tenni, hogy megszüntessék ezt a riasztási módszert?

#vadriasztás #vad riasztás
2023. aug. 18. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Mivel a vadaszok osszejatszanak a fideszes mutyikkal meg az onkormanyzattal es a gazdakkal, semmit nem tudsz tenni ellene.
2023. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Legális külterületen elhelyezve és amúgy hatásos.


https://www.youtube.com/watch?v=6Kr5ZCfFvcI

2023. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Irdatlan Infláció ***** válasza:
90%
Nem tudom ütközik-e törvénybe, viszont néhány éve nyaraltunk egy kis községben, ahol ilyet használtak. Megkérdeztünk pár embert és azt mondták, hogy eleinte hatásos volt, egy idő után viszont sajnos hozzászoknak és nem ijeszti el az állatokat. Minket annyira nem zavart, mert nem túl sokat tartózkodtunk ott, és amúgyis csak egy hétig voltunk, de el tudom képzelni, hogy a környékbelieket viszont zavarja. Lehet valami más megoldást kéne keresned.
2023. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legális. A reptéren is ilyent használnak. De ahogyan előbb is írták, hozzászoknak. A madarak ott pihiznek a szerkezeten. Van egy kis hangja még a durranás előtt. Na arra felszállnak, tesznek egy kis kört és vissza.

Nem kell ide Fideszt keverni, meg hasonlók.

Burgenlandban is sok helyen láttam-hallottam ilyent, de repülőgépes seregélyriasztást is. Jó másik ország, tudom…

2023. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem legális belterületen. Ha jól értem, akkor ott van a telek.
2023. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Külterület, de attól még zavar, és az ottélés komfortját csökkenti jelentősen.


Mikor megvettük nem volt (olyan időszak lehetett szerintem amikor nincs termés, és nem szükséges) meg esténként 18 után indul be sötétedéskor, mi meg dél körül néztük meg a telket.

2023. szept. 6. 13:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!