Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Érdemes támogatni a Greenpeace...

Érdemes támogatni a Greenpeace -t karácsonyi ajándékkènt?

Figyelt kérdés

Idén meguntam az 500.ik karácsonyi bögre vásárlást, ezért arra készülök hogy valamiféle támogatást adok ajándékba karácsonyra az erre vevő rokonságnak. De már megkaptam, hogy ne a Greenpeacet támogassam, mert az oda befolyó összegek, hogy is mondjam, eltűnnek, mint a magyarországi közpènzek.

Igaz lehet? Esetleg tudtok olyan menhelyet aki tervez ilyenkor valamiféle oklevet kiállitani a támogatásról?

Habár arra is gondoltam, hogy megszerkesztem én magam, csak ki kell találni kiket támogassunk.



2023. szept. 15. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A Greenpeaceszel nemcsak az eltunt penzek a problema, hanem az is, hogy hozzaertes hianyaban meg akarnak akadalyozni kutatoprogramokat.
2023. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Inkabb magyarorszagi gyermekotthonoknak, anyaotthonoknak adnek tamogatast.


Hidd el, nagyobb szukseguk van ra.

2023. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Állatkerti örökbefogadás. Azzal kézzel fogható "ajándékot" is kap, akinek a nevében örökbe fogadsz: fotót, oklevelet, és évi 1x ingyen bemehet meglátogatni az örökbe fogadott állatot. Az állatkertnek nagy segítség.
2023. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 harebell ***** válasza:
86%

WWF honlapján van ilyen lehetőség, hogy kapsz oklevelet, illetve a támogatás összegétől függően egyéb "ajándékot" is

Jane Goodall alapítvány, MME is csinál ilyesmit talán


Illetve sok állatmenhelynél is van karácsonyi vásár, azzal persze "csak" őket segíted, nem egy országos vagy nemzetközi projektet, de attól még fontos.

2023. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Az a "baj" a nagyobb szervezetekkel, hogy ott már bőven vannak alkalmazottak is és az ő fizetésüket is ki kell valahogy gazdálkodni...

Esetleg keress meg egy menhelyet és vegyél nekik tápot (vagy tisztítószert, gumikesztyűt, vödröket stb), ha nagyon nem szeretnéd, hogy ilyen "adminisztratív" dolgokra menjen el az adomány nagy része, vagy néha szoktak fuvarkérések is lenni, egy-egy olyat is elintézhetsz - Border Collie mentésnél szoktam látni főleg.

2023. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Tehát számodra nem az a fontos, hogy szegény állatkákat támogasd, hanem hogy kapj egy rohadt oklevelet... na jól van. A Greenpeace egyébként tényleg gáz, nemcsak az eltűnő összegek miatt, hanem a politikai akciók és vandalizmus miatt is.

Ha komolyan gondolod, akkor kezdd magyar menhelyek és szervezetek támogatásával és segítésével. Vagy olyan szervezeteket támogass, amelyek munkája fontos a számodra (pl ha szereted a hópárducokat, akkor a Snow Leopard Foundation). Ne dobd a pénzt a semmibe egy oklevélért.

2023. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Minden rendben?

Én szoktam támogatni menhelyeket táppal, törölközővel, pokróccal.

De nyilván karácsonyi ajándéknak olyan kellene amit oda tudok adni, vágod? Annyira nem ünnepies hogy odavágom, ja amúgy a ti ajándékotok xy helyen van, itt az utalasrol a bizonylat. #tejoeg 😵‍💫😵‍💫

2023. szept. 15. 20:54
 8/11 Csomorkány ***** válasza:
36%

És mi volna, ha Te magad írnád meg az oklevelet? "Kedves Gipsz Jakab, idei karácsonyi ajándékom, hogy a Nevedben 10 eFt-t adományoztam a Szurikátamentő Alapítványnak"?


Én könyvutalványokkal csináltam így, jó, alkalmazottaknak: "Könyvutalvány: ezt az utalványt bármely könyvesboltban beválthatod 5eFt értékben". (Valójában a saját pénzem volt, mert könyvelésileg nem lehetett másképp megoldani. Dehát egyszer van Karácsony).

2023. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
Kedves #7, ugyanazt írtad le mint én. Nem az a fontos neked, hogy jó helyre kerüljön a pénz, hanem hogy legyen egy oklvél. Ha nem érted, hogy mi a rossz a felfogásodban, akkor nem tudom, hogyan magyarázzam el.
2023. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Te sem érted amit írtam.

Karácsonykor a földhözragadt rokonságnak, akiknek a fele Facebookra posztol mindent is, az is fontos, hogy legyen valami a kezükben hogy ők most jótékonykodtak karácsonyra( még ha ez én is voltam a nevükben)

Tetszik érteni?

Amúgy ha már jó helyre került a pénzem, nem teljesen mindegy hogy nekem abban mi a fontos? Vagy hogy egy klasszikust idèzzek:

Mit érdekel az téged? 😅

2023. szept. 16. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!