Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az nem állatkínzás, ha a...

Az nem állatkínzás, ha a horgász kiakasztja a kifogott hal szájából a horgot, ezáltal sebet ejtve a hal száján?

Figyelt kérdés
Hasonlónak ítélem meg azt is, amikor a kisebb halat viszaengedi a vízbe. Ugyanakkor a láncon tartott kutya már állatkínzásnak minősül.

máj. 10. 19:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20as tökéletesen leírtam
máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Leírta*, csak véletlen elküldtem, mielőtt javítottam, mert meglöktek...
máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Több válaszolónak írom (nem sorolom fel őket):

- egy vadász, az puskával lő, tud célozni (néha mellé is lő, de egye fene), az eltalált vad rövidesen kimúlik, alig szenved, ezért helyben hagyom,

- a haszonállatokat azért tartjuk, hogy legyen mit ennünk. Természetes, hogy a vágóhídra viszik, ahol nagyon gyorsan végeznek velük, ezért helyben hagyom,

- ha a horgász kifog egy halat és haza viszi, hogy megegye - helyben hagyom, noha a hal elpusztul a víz hiányában, tehát kínlódik, de hallottam olyat is, hogy kifogás után fejen üti és kimúlik a hal. Ez emberségesebb.

- viszont, ha a horgász puszta kedvtelésből kifogja a halat, aztán sebeket okozva neki, azt visszaengedi, vagy kis súlyánál fogva köteles visszaengedni, ezt már állatkínzásnak tartom. A horgász pedig találjon magának más szórakozást.

máj. 11. 20:00
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tökéletesen egyetértek veled.
máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy gondolom, és minden válaszomban hasonlót írtam.
máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, hogy döntő többségben olyan válaszokra gondoltam, amelyek végtelenül elítélik a gondolataimat. Ebbe előre belenyugodtam, viszont kellemesen csalódtam.

Köszönöm.

máj. 12. 08:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!