Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vaddisznósörte hajkefém van,...

Vaddisznósörte hajkefém van, ugye nem halt meg érte egy vaddisznó sem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha igen, akkor kidobod? Mondjuk nyírt vaddisznót még nem láttam,csak nyúzottat... szóval...
2013. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy lennének disznószőr-farmok. Nyilván olyan vaddisznók sörtéit használják fel, amikből pl amúgy is pörkölt lesz vacsorára, vagy kolbász, stb.
2013. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nagyon-nagyon, de tényleg, hihetetlenül jó ez a kefe, és nem félig műanyag fogú-félig vaddisznósörtés, hanem csak sörtés, és már én is úgy hallottam róla hogy bejött a divatba, de mivel ilyen jónak találom, biztosan mások is, és akkor nagyon sokat gyártanak majd belőle. Ha ezért vaddisznók meghalnak, úgyértem csak és kizárólag egy hajkeféért, az nagyon gáz, akkor nem is merem használni. :(
2013. jún. 16. 21:12
 4/9 Platypus ***** válasza:
100%
Garantált, hogy nem csak a keféért lövik le a vaddisznót. Ha már egy állatot elpusztítunk, akkor úgy korrekt, ha mindent felhasználunk belőle, amit fel lehet. Ez persze sok embert nem izgat, viszont így gazdaságos is, ezért nem fognak némi szőrért disznókat irtani. Valószínűleg a keféd néhai gazdájának a húsát megették, az agyara trófea vagy dísztárgy-alapanyag lett, és ki tudja még mi minden készült belőle.
2013. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így elfogadhatóbb a gondolat, bár abban reménykedtem a vaddisznót csak megnyírták, és éldegél tovább. :( Csak mert ugye vannak a cápák amiknek levágják az uszonyát és visszadobják, nem használják fel az egész állatot és ez baj.
2013. jún. 17. 16:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a vaddisznó pörkölt nagyon finom :) a szőréből meg kefe lesz
2013. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem tudom elképzelni hogy egy vaddisznót megnyírnak, de lehet csak az én fantáziám a gyenge :) nekem vannak vadász ismerőseim és van amikor közel 100 vaddisznót leölnek, nekik ez a hobbi vagy nem tudom miért csinálják de van aki nem tartja meg a lenyúzott bőrt így valahogy azt is felhasználják :/
2013. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A cápa amelynek levágják az uszonyát, elpusztul...

Csak közben szenved egy ideig.

2013. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az erdő- és vadgazdálkodási törvény nagyon szigorú. A vaddisznó elég szapora állat, de a vadászok csak bizonyos mennyiséget lőhetnek ki évente, ezzel szabályozva a populációt. Muszáj ritkítani őket, különben az erdő látná a kárát. Nem kell aggódni, csupán hajkefébe való sörte miatt egy felelős vadászember sem fog kilőni egy disznót sem. Egyébként nagyon szimpatikus az állatszereteted és állatvédelmed, kevés embernek jut eszébe utána nézni egy-egy használati tárgynál, hogy az miből és hogyan készül.
2013. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!