Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem ivartalaníttatod a...

Miért nem ivartalaníttatod a cicádat?

Figyelt kérdés
Elsősorban akinek nőstény cicája van annak szól a kérdés!
2013. jún. 28. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy miért csak azt hirdetik, hogy ivartalanítsd az állatodat, azt mért nem, hogy a kandúr macska ivartalanítása milyen kockázatokkal jár, és milyen óvintézkedések szükségesek ennek kivédésére? Anno ugyanis kiivartalanítattam a macskámat, de a doki és más sem jelezte, hogy vizelési, és veseproblémák léphetnek fel, 3 évig kezelték, spceiális étrend, mégis meg kellett műteni végül, amiből a leromlott vese állapota miatt nem ébredt fel.

És ezzel nem az ivartalanítás ellen vagyok, mert egyetértek vele, de több tájékoztatást kellene a gazdáknak nyújtani, nem csak azt, hogy ivartalaníttasák ki, mert az jó, és akkor nem szaporodnak tovább, meg nem lesznek betegek.

2013. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az elsővel egyetértek.


Az én cicám is ivartalanítva lett pár hónapja és tegnap hoztuk vissza a dokitól mert húgyköve volt.

2013. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De azért nem ez a jellemző.És nem lehet tudni,ha ivarosan marad,nem lett volna-e ugyanez a gond.
2013. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
De bizony eléggé jellemző, kérdezz meg egy gyakorlott állatorvost. Főként hím macskáknál, mivel nagyon rövid a húgycsöve. Fajtatiszta macskák közt pedig van olyan, amelyikeknél kifejezetten gyakori probléma ivartalanítás után.
2013. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na,akkor elárulom a nagy titkot.

Persze ezzel egyetlen állatorvos sem fog dicsekedni.

Az ivartalanítás utáni vese és viselési zavarok/problémák zömmel az állatorvos hibájából születnek.


Mégpedig azért,mert egy baromira egyszerű eljárást a műtét során nem alkalmaz,illetve a műtét után nem elég gondos.

A legtöbb ilyen betegség abból ered,hogy a jéghideg műtőasztalra teszik az állatot (kutya,macska,bármi) és ennek következtében lép fel a vesekárosodás.

Ennek baromi egyszerű a megelőzése,egy sima törülközőt kellene az állat elé tenni,majd a műtét után is jól bebugyolálni amíg ébredezik,majd a már TELJESEN ÉBER állatot visszaadni a gazdinak.


Az én dokinőm pont megörökölt egy vesebeteg kutyát,akit a "konkurens" doki jól elintézett.Mezei ivartalanítás közben veseelégtelensége lett.A veséi úgy tropára mentek,hogy még el is akarta altatni a kutyust,mondván "jobb lesz neki".

Hál' Isten a gazda áthozta hozzánk,és mára boldog 7 éves fájdalommentes kutyával él együtt.

Ez pedig egyértelműen a hideg asztal miatt volt...


Minden esetben KÉRDEZZETEK RÁ,hogy UGYE RAK ALÁ VALAMIT...Nyugodtan kukacoskodjatok,mert a TI állatotok,és nem utolsó sorban TI fizettek a szolgáltatásért.

2013. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én most szeretném ivartalaníttatni a lánycicámat. Vele is lehetnek ilyen veseproblémák? Mert így is nagyon aggódom már most a dolog miatt, és nagyon szeretem a cicám! Nála is vannak ilyen vesegondok? Ha ez számít, sima házimacska, nem fajtatiszta cica.
2013. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ha most egészséges a cicád,akkor nincs vesebaja.Nyugodtan ivartalaníttasd,csak érdeklődd meg,hogy ugye tesznek alá törcsit,meg betakargatják műtét után.Ha attól jobban megnyugszol,vigyél te valami takarót és add oda.

Én is vittem a kandúrom ivartalanítására és használta a doki,azt rakta alá.

Semmi baja nincs.:)

2013. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csórósásvan drága testvírem.
2013. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!