Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért vannak tulajdonképen...

Miért vannak tulajdonképen ezek a felhívások?

Figyelt kérdés

Mentsd meg a pandákat, a madarakat, stb...


Amikor az emberek a saját hibájukból pusztítják és mérgezik az állatokat. Más meg segítsen. Akik ugyanígy pusztítanak tovább, csak másképp.


Csak az adózás miatt? Menjen be a pénz, de az ki tudja kinél és hol köt ki egyáltalán?



2013. júl. 15. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok a lenyúlás itt is. Én csak kis, helyi csoportokat támogatok, akiket ismerek, látom, vagy meg tudom nézni mit is csinálnak.

A multi zöld szervezeteknek én sem hiszek. Néha egy segítő, vagy etető kéz többet ér, mint a pénz. Ergo, ha segíteni akarsz, nézz szét, hol van rád szükség!!

2013. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig veszek kutya kaját és személyesen viszem el menhelyre, így tudom, hogy odakerül ahova szántam. Illetve ha már ott vagyok mindig segítek kenneleket takarítani... Nem vagyok híve másfajta adományozási formának. pl.: Avonba is volt 1 bevásárló táska vagy szatyor már nem tudom, elég drága volt és oda volt írva hogy ha megveszem akkor támogatom a pandákat .... Csak kötve hiszem, hogy az a pénz eljut e oda, vagy csak reklám fogás, hogy jobban vegyék.
2013. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagy és nemzetközi projectek amikre világméretben gyűjtenek. Pl az egyik ilyen az Indiai tigrisek megmentése. Itt a környező falvak kutyáit oltják a pénzből veszettség ellen, mert a veszettség a tigris egyik leggyakoribb haláloka.Szóval meg kell nézni mindig,hogy az adott szervezet tényleg végez-e munkát vagy sem.
2013. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ennek értelme. Gondoljatok bele, pl Kínában fel akar a wwf építeni egy panda rezervátumot. Egy millió dollárba kerül mondjuk. Azt a helyi lakosoktól sosem fogják tudni összegyűjteni. Ezért vannak ilyen világméretű kampányok, mert bizonyos nagyobb összegeket csak az egész világról tudnak összeszedni. Vagy pl a bálnák. Van fogalmatok róla, micsoda pénz fenntartani egy bálnamegfigyelő hajót, ami képes az óceán közepén is megfigyelni, segíteni a bálnákat? A hirdetésekbe nem írják bele a részleteket, de pl amikor látsz egy cikket egy greenpeace akcióról, amiben pl a greenpeace hajója próbálja elzavarni a bálnavadász hajót, akkor tudod, hogy a szervezet jó sok pénzt költött arra a hajóra. Persze, mint minden nagy cég, ezek is nyilván működhetnének sokkal hatékonyabban. Pl nemrég volt egy cikk, hogy a wwf fő-fő vezetőjének igencsak nagy a fizetése, és hogy ez etikátlan dolog a részéről. De nem kell teljesen megkérdőjelezni, hogy ezek a pénzek tényleg oda jutnak-e, mert odaérnek, tényleg. Főleg, ha neves alapítványokról van szó. Persze a helyi kis menhelyet támogatni ugyanolyan fontos. Mindenki döntse el maga, hogy mire szánja az adományát.
2013. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az baj, hogy nem lehet leellenőrizni, hogy hova megy a pénz. Én inkább helyi állatvédő szervezetnek segítek, mert átláthatóbb, hogy mire megy a pénz. Avonba is lehetett venni vmilyen szatyor féleséget és oda volt írva, hogy x összeg megy pandáknak... de kitudja, hogy hová ment. Ettől függetlenül vettem 1et, úgy is kerestem egy tartósabb szatyrot, de ha nem lett volna kiírva, hogy állatokat támogatok vele, annyi pénzért nem veszek.
2013. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!