Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van olyan törvény ami kimondja...

Van olyan törvény ami kimondja, hogy csak disznót, marhát lehet enni, de pl kutyát, macskát nem?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mert sok távolkeleti konyhás műsornál láttam, hogy macskahúst és kutyahúst esznek.

Ha jól tudom vietnámi konyha.

De itthon van ilyen törvény, hogy az ember nem eheti meg a kutyát, vagy étteremben nem lehet ilyen húst felszolgálni?

Vagy tartható a kutya és macska is haszonállatként?

Örülnék ha olyan írnak, aki ismeri az idevágó törvényt, vagy esetleg járt már kelet-ázsiában, és van tapasztalata ilyen ételekben?

Hogy mi ennek az eljárási menete?



2014. ápr. 22. 17:45
 1/5 A kérdező kommentje:

úgy látom nem tudtok olvasni!

azt kérdeztem van ilyen törvény ma magyarországon??

nem azt hogy írkáljatok minden baromságot!

én nem akarok semmit sem enni mert vega vagyok!de a műsor szerint európában is működnek ilyen konyhák.

2014. ápr. 22. 17:53
 2/5 A kérdező kommentje:

Akárhogy keresgélek a neten, semmiféle idevágó jogszabályt, vagy törvényt nem találok.

Pl ami hazánkban korlátozná ez miatt a távolkeleti konyha elterjedését.

Ha jól emlékszem pár éve a Napló című műsorban volt erről szó, de már annyira régen volt, hogy szinte alig emlékszem rá.

2014. ápr. 22. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvényekről én se hallottam még sose, bár gondolom ha itt valaki megpróbálkozna hasonlóval az állatvédőknek is lenne beleszólása, meg szerintem sokan meg se ennék, ha tudnák miből van. Az említett helyen pedig teljesen más a kultúra, ott teljesen megszokott dolog.
2014. ápr. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de az állatvédők mi jogon szólnának bele?

pont ezért kérdeztem hogy van-e törvényi szabályozása ennek, de nincs!

mert minden állatot egy kalap alá vesz, annyi kitétel van, hogy vannak védett fajok.amik más elbírálás alá esnek.

kérdésem azért tettem fel, hogy milyen törvény védené kedvenc négylábuinkat, ha eltalálná valami távolkeleti konyha hogy ide települne.

2014. ápr. 23. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédelmi törvény ezt a kérdést megfelelő mértékben szabályozza és mivel ez egy törvény (azaz a legmagasabb) szintű szabályzás, így attól sem kell tartani, hogy egy félresikerült rendelet felülírná.


Egy nyilatkozatból idéznék (ott konkrétan a kutya volt "terítéken" mint haszonállat):


"Az állatvédelmi törvény határozottan kimondja, hogy ilyen célból nem lehet társállatot tartani, vagy levágni”."


Nálunk az élelmiszerek forgalomba hozataláról a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hatóság (Nébih) dönt, így ha netán "importálna" valaki ilyesmi élelmiszert, úgy azt a fenti hatóságnak kellene jóváhagyni (amit természetesen nem fog és nem is hagyhat a törvények értelmében jóvá).


Konkrét példa, hogy valaki importálni akart rovarlárvákból készült konzervet (ez még csak nem is házikedvenc), de a hatóság elkaszálta az engedélyt, mivel még az is szabályozva van, hogy milyen mennyiségben kerülhet élelmiszerbe rovarmaradvány (a természetes táplálékba található petékről és rovarlárvákról van szó ami óhatatlanul is benne van mindenben ami természetes).

2014. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!