Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi értelme van a "veszélyeztet...

Mi értelme van a "veszélyeztetett fajok" megmentésének?

Figyelt kérdés

Most komolyan... miért olyan fontos ez? Meg miért akarunk olyan dögöket megmenteni, mint a varánusz meg krokodil meg ezek? Akik embert ölnek, és sokszor ártatlan embereket. Pl "pápaszemes pingvinek" is kihalóban vannak, de és? Van elég sok más pingvinfaj még... Vagy a jegesmedve? Hol érint minket ha kihalnak? Dínók,mamutok és még sokan mások kihaltak, és nem változott semmi. Az ökoszisztéma meg a hülye emberek miatt borul fel, mert ide-oda telepítik őket, Londonban pl elszaporodtak a patkányok, betelepítettek rókákat hogy fogják meg erre azok is elszaporodtak és ott rohangálnak a városban. Vagy a dingók már nem is tudom hol.


Nem érzéketlen vagyok, de már rohadtul unom ezt a "mentsük meg a ...-t" tőlem aztán kihalhatnak a fenébe nem érint, de mégis miért olyan fontos?



#állat #faj #whocares
2015. máj. 20. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha mindenki mindenhez így állna hozzá ahogy te akkor a végén egyetlen állat nem lenne a földön már...
2015. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ember, mint az egyetlen faj, amelynek befolyása van az egész világra, felelsősséggel tartozik a természetért, legalábbis akkor, ha az ő felelőssége, anyagiassága (esőerdők égetése) vagy puszta hóbortja (ld. rinocéroszok gyilkolása az szarvukért) miatt pusztulnak állatok tömege. Nem csupán arról van szó, hogy egyszerűen meghalnak az állatok, és mi kívülállóként próbálunk beavatkozni. Nem: olyan esetben fontos az ilyen küzdelem, amikor a mi hibánkra rá lehet mutatni.


ÉS sajnos, igen, érzéketlen vagy, ha ezt nem érted meg.

2015. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

"Vagy a dingók már nem is tudom hol."

Ez mindent el is mond rólad, és a véleményed relevancia-indexéről.


Egyébként segítek: Ausztrália

2015. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
4%

"Mi értelme van a "veszélyeztetett fajok" megmentésének?"

Semmi. Felesleges Istent játszania az emberiségnek, és mesterségesen fenntartania egy fajt. Az ellen tudunk tenni, hogy meglassítsuk egy faj kihalását, de hiába fejezik be az emberek a dodók elfogását, és megevését, a tápláléklánc amúgy is elintézte volna őket.

2015. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Előttem már mindent leírtak.


Téged ez miért zavar? Nem veszel részt benne, semmi károd nem származik.

2015. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

csak már rohadtul idegesít... meg az esőerdők, könyörgök ültetnek új magokat a helyükre. Problem solved...azt meg most derül ki hogy nem is létezett soha globális felmelegedés, csak idióták beetették a népet. És az ózon "kilyukadása" sem látom hogy sokkal több kárt okozna, az más kérdés hogy a hülye emberek ettől függetlenül kimennek délben a napra, ha lesz is valami bajuk az az ő hibájuk.


És elnézést hogy nem tudtam azt az egetrengetően fontos infót hogy hova telepítették be a dingókat, igazad van ez alapján tényleg meg lehet ítélni egy embert.


Harmadrészt azt sem értem hogy miért játszuk meg magunkat, tartjuk a hörcsögöket félxfél méteres ketrecben, adunk neki 1 kereket és nesze bzdmeg itt éld le az életed ,néha kiveszlek és megsimogatlak de amúgy meg maradj csak ott. Mint a halak. Ezek csak díszek és unaloműzők, ezeknek is van helyük a természetben, akkor miért nem vásárolod meg az összeset az állatkereskedésben és ereszted őket szélnek a megfelelő helyen?


A kutyákat is régen házőrzésre és nem ölebnek tartották, a macskákat pedig egérfogónak és nem szőnyegnehezéknek a kandalló előtt.

2015. máj. 20. 21:46
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, melyik borzasztóbb: a gyenge párhuzamaid, vagy a durva tudatlanságod?

Ha már annyira idegesít, mert annyit hallod, néha odafigyelhetnél, mert egy rakás kérdésedre választ kapnál.

2015. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
na tessék, még 1 idióta. Csak mert van véleményem már mindjárt tudatlan vagyok mi? És még én nem vagyok empatikus... És te nagyokos akkor ha már vetted a fáradtságot hogy ideböfögj valamit nem lett volna egyszerűbb el is mondani a dolgokat, és nem itt játszani a hülye fejedet?
2015. máj. 21. 02:08
 9/19 anonim válasza:
0%
Ne törődj az ilyen fogyatékosokkal, kérdező! Ha nem reagálsz az üzeneteikre, akkor nem lesz sikerélményük.
2015. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

" Csak mert van véleményem már mindjárt tudatlan vagyok mi?"


- Nem. aZért vagy tudatlan, mert pl. komolyan elhiszed, hogy a jelenelegi erőfeszítés képes pótolni az esőerdőket, illetve erdőket. Egy esőerdő hosszú évek során jön létre a maga gazdaságában, míg évente akkora területű esőerdőt égetnek el, mint Costa Rica. Miközben a fotószintézisre most van szükségünk. Vagy nézd meg pl. Haitit. Csak elültetünk néhány magot? Na, ne viccelj.


És emellett nem tudsz különbséget tenni túlszaporított háziállatok, és feleslegesen pusztított vadállatok között. Előbbit nem tudod visszarakni természetes élőhelyére, mivel az legtöbbször már több ezer kilométerre van, ha egyáltalán még vissza lehet szoktatni.


Azt meg végképp nem értem, hogy az ózonlyuk veszélyét mennyiben kisebbíti, hogy néhány embert nem érdekli. Ja, de értem: semennyire.


Na, ezért vagy tudatlan. És ennyit az én nagyokosságomról, hülye fejemről, a böfögésemről, de mindenekelőtt a Te primitív stílusodról.

2015. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!