Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A malacot miért kezelik...

A malacot miért kezelik haszonállatként, miért nem úgy, mint a kutyát, ha mindkettő egyformán okos?

Figyelt kérdés

Hogy kételkedés miatt ne akadjon fenn e kérdésre a válaszadás, kigyűjtöm a lényeget és mellékelek linket a cikkekhez, mert nem vitát kelteni szeretnék, hanem véleményeket, hogy vajon miért így alakult.


Az én véleményem az, hogy ma csupán öröklött kulturális szokás, de őseink vajon miért próbálták tanítani a kutyát és enni a disznót és nem fordítva?

Szerintetek?

____________________________________________________________


"a házisertések vitathatatlanul intelligens jószágok. Képesek például párban együttműködve addig ügyeskedni óljuk vagy kifutójuk ajtajának kallantyújával, amíg ki nem nyitják. Ha ez sikerül, akkor a mutatványt már bármikor képesek megismételni. A legokosabb disznó még a többiek ólajtaját is kinyithatja, és kiengedheti a társait [...] A disznók rendkívül tanulékonyak, számtalan dologra beidomíthatók. E feladatok végrehajtásának jó részét ugyan más állatok is képesek elsajátítani, de az egyes állatok képességei korlátozottabbak, mint a disznókéi [...] Könnyedén be tudták tanítani az állatokat arra, hogy érzékeny orrukkal és egy módosított botkormány segítségével egy kurzort mozgassanak a számítógép képernyőjén."


[link]


"Bizonyos kutatások szerint a disznó taníthatósága meghaladja a kutyáét vagy macskáét."


[link]


"sertés alapjában véve nagyon tiszta állat. Tágas körülmények között tartott disznó nagyon ügyel a tisztaságra [...] a sertés számos kognitív képességgel rendelkezik, úgy, mint más rendkívül intelligens faj: többek között a kutya, a csimpánz, az elefánt, a delfin vagy az ember. [..] A kísérletben résztvevő malacok pedig képesek voltak kimutatni örömüket, félelmüket, a kutyákhoz hasonló módon reagáltak, csóválták farkukat, a jutalomfalattal jól ösztönözhetőek voltak a különböző feladatok elvégzésére "


"Fájdalomérzetük sokkal fejlettebb az emberénél, [...] A malacok, a fejlett intelligenciájú állatokhoz (főemlősök, delfinek, elefánt) hasonlóan képesek észlelni és megtanulni a tükörképet (tükörteszt)"


[link]


[link]


"A disznók tudnak magukról


Ha a házisertéseknek várakozniuk kellene a hivatalban, tudnák, hogy mikor következnek. Eszközöket is tudnak használni. Tiszteletadás a félreismert sertéseknek."


[link]


[link]


[link]


"Bár a köztudatban csak piszkos, büdös haszonállatként él, a házisertés az egyik legokosabb háziállatunk, köztudott, hogy intelligenciája meghaladja egy hároméves gyerekét.


Kísérletek bizonyítják, hogy a disznók ugyanolyan gyorsan tanulnak, mint a csimpánzok, valamint egyedül és csapatban is képesek megoldani komplex feladatokat.


A személyes higiéniájuk pedig csak tartás kérdése: ha tágas kifutóban élhetnek, ahol jelen van minden körülmény a természetes tisztálkodásukhoz, azaz a sárban hempergőzéshez, egyáltalán nem büdösek és etetőhelyüktől távol végzik nagy-és kisdolgukat is."


[link]



2015. okt. 8. 13:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#6: Nem tudhatjuk, mire lehetett volna betanítani a disznókat, de bizonyára sokmindenre... A kérdező le is írta, hogy tanítható a disznó.

Szarvasgombát keresni mindenesetre jó, igaz, ez nem annyira betanítás, hanem vonzza a szag, de akkor is :)

2015. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A mi disznónk is nagyon okos, igaz nem is kezeljük haszonállatként. Amikor megyünk haza, már a kapuban vár ránk. Addig nem nyúl a moslékjához, amíg azt nem mondom, hogy a "tiéd". Ha eldobok neki egy botot, visszahozza és két lábra állva a kezembe adja. De az embert nem tekinti vezérnek, mint ahogy az sokszor a kutyáknál látható. Ahhoz, hogy kibontakozzon az igazi személyisége (és ne egy megtört, beszűkült, unalmas állat váljék belőle), egyenrangúként kell kezelni és szabadon tartani.
2015. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Valószínüleg azért mert a dísznónak finomak, nagyobbra nőnek, gyorsabban híznak és több mindent megesznek. Én is sokat gondolkoztam ezen mert van egy törpemalacom. Azóta nem eszek disznóhúst. Sajnálom őket, ahogy tartják őket...pici koszos helyen vannak az üzemekbe, szörnyű ahogy tartják őket. Ha valaki egy kutyát tartana így elvinnék a rendőrök hogy állatkínzó ( igen állatkínzó lenne de nem értem hogy miért jobb ha ezt egy disznóval csinálják aki legalább olyan okos mint egy kutya).
2015. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ma 20:43

EU-n belül már van állatvédelmi törvény, ami pontosítja, hogyan kell disznót tartani.

2015. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen tudom hogy van ilyen törvény de sokan nem tartják be... Sok olyan helyen voltam ahol disznót tartottak és nem igazán figyeltek a szabályokra.
2015. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9%
Az kaja.... Annyira kell, hogy jól érezze magát, hogy jól fejlődjön. Pusztulnátok éhen! Disznófanatisták! Ennyi erővel biztos a többi állatra is el lehetne ilyeneket mondani... Kezeljetek mindent egyenrangúan, ne csak a disznót, haljatok éhen ti! Sőt, inkább rendeljétek alájuk magatokat! Ilyen hozzáállással mindennek éhen kéne halni. Kihalna az élővilág, mert semmi nem enne meg semmit, mer oan areee. :D
2015. okt. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az embereknek szüksége van húsra is. Senki nem mondta hogy nincs. Én csak azt nem értem mért úgy tartják őket...
2015. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert a kutyából nem lesz szalonna... :D A malacból meg lesz, nem is akármilyen... ;)
2015. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!