Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan menthettem volna meg?

Hogyan menthettem volna meg?

Figyelt kérdés

Egy egérről van szó, akit véralvadásgátlós rágcsálóirtóval mérgeztek meg. Láttam, ahogy haldoklott, folyt ki a vér a száján, és nem tudtam, hogyan segíthetnék rajta.

Van valami életmentő beavatkozás, amit ilyen esetekben el lehet végezni? (K-vitamin, például?)

Előre is köszönöm az ÁLLATBARÁTOK segítségét!



2015. nov. 12. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Időben beadott K-vitaminnal esetleg. Bromadiolon a hatóanyag amely időben semlegesíthető K-vitaminnal, de egy egérnél semmi értelme ilyenen gondolkozni. Mire te ezt észre vetted addigra régen megindultak a spontán vérzések a tüdőben, szemekben stb. A kártevőket nem véletlenül irtják.
2015. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én akkor is a humánus megoldások híve vagyok.

Nálunk, amikor egér volt, virágcseréppel megfogtam, és elengedtem az erdőben. Semmiképp nem ölném meg, az már biztos!

2015. nov. 12. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen vagyok mint te, nagyon ellenzem a mérget és az egérragasztót is, hisz vannak humános megoldások is.

Engem is nagyon sokkolt volna a látvány, de sajnos nem tehettél semmit :(

Itt még az lehet segítség, ha gyorsan és kíméletesen megöli az ember, hogy ne szenvedjen még hosszú perceken át, bár nekem ehhez nem lenne lelki erőm...

2015. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, mert a méretéhez képest annyi mérget ehetett, hogy neki már lőttek.

Én sem vagyok méregpárti és kutyáink is vannak, így a klasszikus csapós egérfogót használjuk, azzal egy szempillantás alatt elpusztul a kisegér.

2015. nov. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson hozzányúlni egy ilyen egérhez! Az a méreg nem kispályás anyag, rád is veszélyes lehet, az egér véréről már nem is beszélve (fertőzések, hadnemondjammégmik). Egyébként ha már azt látod, hogy vérzik, tényleg nem tehetsz érte semmit, max. agyonütheted egy nagy kővel. A méreg tényleg elég ronda egy dolog, csakúgy, mint a ragasztó. Én ezért tartok macskát, ezeket legalább a természet is egymás ellenségeinek rendelte, és nála jobb egérmentesítőt még nem próbáltam. :)
2015. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utoslónak üzenem, hogy ezeknek a mérgeknek annyira minimális a felszívódása bőrön keresztül, hogy sok kárt nem okoz! Igazából az se ha megeszed, de ez mind1. Más tészta.
2015. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 $$$$$ ***** válasza:
Nem tudsz sokat tenni... ha igazi állatbarát vagy akkor megkönyited a ,,dolgát'' és nem hagyod szenvedni. Agyonütöd fával vagy kővel. Vagy én is làttam multkor mamáéknál egy döglődő egeret és legpuskával lőttem le ezzel megkimélve a sokáig tartó szenvedéstől. :( mást te se tudsz tenni :(
2015. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!