Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha nagyon magas feszültséget...

Veronika lány kérdése:

Ha nagyon magas feszültséget vezetnek bele, az büntetendő?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy ha egy lovardában a villanypásztorba olyan magas feszültséget vezetnek, hogyha egy csikó belegázol és meghal, az büntetendő?

2015. dec. 25. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2015. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha meghal, vagy bármi módon veszélyes, igen, egyértelműen büntethető, de ez a legritkább esetben van a feszültség miatt.

Ez sokkal inkább az áram erősségen múlik, nem a feszültségen. De a feszültség is lehet veszélyes, csak inkább közvetett módon.

2015. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dellfil ***** válasza:

Először is: ha egy állatnak feleslegesen, aljas indokból szenvedést, kínt okoz bárki - az büntetendő. Ha ez, az állat pusztulásával jár szintén büntetendő. (Ha jól tudom, letöltendő szabadságvesztéssel is járhat az állatkínzás.)

Másodszor: A villanypásztor NORMÁLISÉKNÁL úgy van megszerkesztve, hogy KÍNT ne okozzon az állatnak, csak pillanatnyi múló KELLEMETLENSÉGET. Ezért - ha jól tudom - használata legális. De...

Harmadszor: A lovak érzékenyebbek az áramütésre, mint az emberek, és sok más állat. Ezért a lovarda villanypásztorának elkészítésekor erre tekintettel kell lenni.

Negyedszer: A lovardákat általában szakemberek működtetik. Tehát arról amit fent röviden vázoltam bizonyára sokkal szélesebb, és mélyebb a tudásuk, mint neked, vagy nekem.

És végül: Amúgy meg kinek állna érdekében pusztítani a villanypásztorral a lovakat. A tulajnak, az üzemeltetőnek, a lovászoknak?

A konkurenciának? (Nem hinném, hogy ez a módszer nagyon eredményes lenne. Piszok gyorsan le lehetne buktatni károkozót.)

Azért kutakodtam egy kicsit:


[link]


[link]


dellfil

2015. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dellfil ***** válasza:
56%

Ja, és a feszültség nagysága - önmagában - egyik élőlényre sem halálos. A szervezeten áthaladó töltésmennyiség számít.


dellfil

2015. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Howrse-ről jöttél angyalom?
2015. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó: Először is. Kérlek, ne nevezz "angyalom"-nak. Másodszor pedig. Igen onnan jöttem. Harmadszor. Ennek ehhez igazából semmi köze úgyhogy sztem hagyjuk is ezt. Köszönöm.
2015. dec. 25. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Villanypásztor ügyben sok a félreértés.

Például a fentebbi második linken olvasható állításokat én átfogalmaznám úgy, hogy a villanypásztor megérintése átlagos körülmények között átlagos élőlényekre nem életveszélyes, és ehhez képest ha valaki hardware/software problémával küszködik, nyugodtan beleminősülhet a statisztika másik részébe. És míg lónál inkább a szőrtakaró számít, addig embernél inkább az életkor. Amellett embergyerek elvileg sosem foghatná meg véletlenül a pásztort, hiszen a szülő folytonos-folyamatos felügyelete alatt áll.

Szerintem elég sokat mond, hogy régebben a max. energiamennyiség 8 Joule lehetett, ezt levitték 5-re, és a még csak tervezetben létező Villamos Biztonsági Szabályzat (melynek célja az, hogy kisfeszültségű erősáramú okból halál ne legyen) fogalommeghatározásaiban az van, hogy a hatálya az 10 J feletti tárolós izékre vonatkozik.

No de ez itt mellékvágány, a lényeg tán inkább az, hogy a villanypásztor kimenő paramétereire van szabvány. A szabvány, mint tudjuk, úgy nem kötelező, hogy mégiscsak.


Tehát aki a szabványos érték fölé viszi az impulzust, az meleg percekre számíthat a bíróságon.


Egyébként a feszültség/akármimás növelésének lehetnek indokai. Természetesen nem szabad, de akkor is lehetnek indokai. Ilyen például a védett hossz nagysága, a belelógó növények nem eltávolítása, szennyezett környéken sűrű nedvesség (bár nem tudom, ki telepít lovasfarmot cementgyár melletti patak völgyébe), mert ezeknél azt veszi észre az üzemeltető, hogy csattog, csattog, de erőtlen, és az első (hangsúlyozom, helytelen!) gondolata az, hogy nőjön az a feszkó.

2015. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh, hát köszönöm szépen a (nagyrészt) hasznos infókat =) Még azt szeretném megkérdezni h ha ugye meghal a csikó akkor akit felelősségre vonnak, azt mivel büntetik? Vagy ez függ valamitől?
2015. dec. 26. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!