Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Levert fecskefészek?

Levert fecskefészek?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy a munkahelyemen levertek egy fészket. Nagyon rosszul érintett, mert nagyon szeretem ezeket a madarakat. Azért távolították el, hogy ne piszkítsák össze az étterem teraszát (ami egyébként rendszeresen takarítva van, és egyáltalán nem volt nagy mértékű koszolás, nem is asztal fölött volt). Egy másik fészek is van itt, az alá van fúrva egy osb lap, hogy ne potyogjon le semmi, nem értem, hogy az idén épített fészek alá akkor miért nem lehetett egy olyat csinálni.

Van esély rá, hogy újrakezdjék az építést, esetleg másik helyen? Nagyon sajnálom őket, még most is a fészket keresik. Lehet, hogy túlságosan is állatbarát vagyok, de én képtelen lennék ilyet tenni.


2016. jún. 12. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Védett állat
2016. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Védett madár,eszmei értéke 50000Ft.

A kisfecskék már kirepültek. Ha jó az idő,előfordulhat,lett volna 2.költés is.

Hasznos madarak,számunkra zavaró,vagy káros rovarokat fogyasztanak.

Nem adják fel,építenek majd másutt,sok fáradtsággal.

2016. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Másod- vagy akár harmadköltés is lehetett volna, de így már nem valószínű, hogy új fészket építenek.

A másik fészeknél jó a megoldás, pontosan ezt kellett volna csinálni a levert fészeknél is.

[link]

És igen, védett madár, erre fel lehet hívni az illető figyelmét. És arra is, hogy költési időszakban semmilyen madarat nem zargatunk, nemhiába tilos a vadászható madarak vadászata is ebben az időszakban.

2016. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma újrakezdték az építkezést:)
2016. jún. 13. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Törődj bele.

Nagyapám kb 50 éven keresztül minden évben lepermetezte hipóval a fecskéket, majd leszedte a fészküket, "szerencsére" ma már nem tud létrán ilyen magasra fölmenni.

Ez az egy fészek nem oszt nem szoroz :D

2016. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem szabad beletörődni. Lehet, hogy csak tájékozatlanok, és nem rosszindulatúak.


De ha rosszindulatúak, akkor meg fel kell jelenteni őket, hiszen védett állatok. Felelősek vagyunk értünk.

2016. jún. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!