Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi lett azzal a fiatal fiúval...

Mi lett azzal a fiatal fiúval (valami polgármester gyereke) aki egy kiskutyát agyonütött, és ezt videóra is vette?

Figyelt kérdés
Született ítélet, vagy eltusolták?
2016. dec. 12. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%

6-os! Egy atyai pofon?

Nem egy csomag rágógumit lopott el a Tesco-ból, hanem hidegvérrel ölt. Aki olyan kegyetlen, hogy ezt gond nélkül megteszi, az sajnos súlyosan beteg mentálisan. Ezt egy atyai pofon, vagy egy bizonyos összegű büntetés nem oldja meg.

Egy 16 évesről van szó. Elég idős ahhoz, hogy tisztában legyen a gyilkolás fogalmával.

Ha legközelebb egy osztálytársával teszi ugyanezt, arra is azt mondod, hogy kijár neki egy atyai pofon, meg némi pénzbüntetés?

2016. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12%

Jó. Agyoncsapott két ütéssel egy kutyát, szóval hívjátok a bakót, nektek van igazatok. :) Üssék le a fejét!


Gyengébbek kedvéért: nem. Nem azt mondtam, hogy könnyű egy ilyen esetet a helyén kezelni. Nekem csak azokból a kéjelgő idiótákból van elegem, akik itt nyakra főre taglalják, hogy milyen válogatott kínzásnak vetnék alá az ilyen embereket, vagy hogy pontosan ugyanazt tennék vele (adott esetben egy bottal szétvernék a fejét), ami szerintem beteges, és a legkevésbé sem kezeli helyén a problémát.


A kutya agyonütése rossz tett, büntetendő. Menjen nevelőintézetbe, ha a hülye szülei képtelenek megnevelni, a szülőket büntessék pénzre, hogy fájjon nekik is a dolog. Nekem ez jutott az eszembe. Nem pedig gyilkos indulatok rohannak meg hogy huhh na most aztán kiélhetem az utálkozásomat.


És nem értem, hogy miért kell ezt a fajta magatartást helyesnek minősíteni itt, a gyakori kérdéseken? Egyszerűen szánalmas, beteges, agyrém!

2016. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem helyes az agresszió senkitől. De azt hiszem azért vagyunk ennyire felháborodva az ilyen eseteken, mert az igazságszolgáltatás nem működik!

Bottal verte szét egy 5 kilós kutya fejét! És éli az életét. Ez nem normális. Mert ez a kamasz nem ember, hanem egy beteg, perverz senkiházi.

Nem vagyok egy agresszív ember, de neki nem kívánok sok jót. Nem akarom a fejét, de felháborító, hogy eltussolták ezt az esetet.

Végre el kellene kezdeni komolyan venni azt, hogy aki képes ilyen mértékben bántani egy állatot, az büntetést érdemel.Nem ejnye-bejnyét.

Élvezettel kioltani egy életet? Mennyire kell hidegvérűnek és lelketlennek lenni hozzá?

Egy csomó ilyen eset van, de valamiért mindenki megússza.

Természetes, hogy ez a tény sokakat bánt és még az is mond csúnyákat, aki egyébként a békés egymás mellett élés híve.

2016. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

Én mindig kíváncsi vagyok mindkét oldalra, és végigolvastam a cikket. A tini azzal indokolta a tettét, hogy a kisöccsét a közelmúltban összemarta egy kóbor eb, ezért ütötte agyon ezt a kutyát, még ha nem is tudta, hogy biztosan ez volt-e az az eb (valószínűleg nem).


Később már hazudozott össze vissza, hogy csak meg akarták szabadítani a kutyát a szenvedéseitől, stb.


És ha valóban a kínzásban lelte volna örömét, akkor nem agyoncsapja 2 csapásból (ügyetlensége okán,mert a videó szerint egyből akarta megoldani), hanem előtte még kegyetlenkedik egy sort. Megtehette volna, nem tette.


Én ebből arra következtetek, hogy súlyos nevelési hiányok vannak itt a háttérben, aminek eredménye a kölök torz értékrendje és viselkedése. Ezen lehet javítani nevelőintézettel, majd későbbi normális környezetbe helyezéssel (vagy nem. Sejthető az elkövető identitása, és véleményem szerint a vér nem válik vízzé), esetleg némi kényszermunkára ítéléssel menhelyeken, ahol többet is megtanulhat az állatokról.


És igen, felháborító, hogy nem szentel a törvénykezés elég figyelmet az állatkínzóknak, mert köztudott, hogy aki embert ölt, annak 90%-a állaton kezdte a gyakorlást.


De az sem egészséges, hogy a kommentelők 90%-a úgy fejezi ki a felháborodását, hogy szörnyűségeket ír, és ehhez még gratulálnak is nekik!!! Hát nem, nekem ebből elegem van. Én sem vagyok szélsőliberális, én sem vagyok buddhista, vagy a máltai szeretetszolgálat jámbor megbízottja, de azért emberek... hát használjuk már az agyunkat, mielőtt ökörségeket írunk!


És azért dühít ennyire ezeknek az "állatvédőknek" a radikális reakciója, mert az ilyen emberek legtöbbjének FOGALMA SINCS RÓLA, hogy miként is kell bánni az állatokkal! Van egy szerencsétlenül járt divatos kutttyuli-muttttyulija, esetleg egy cicamicája ami az asztalára szarik, szirupos szeretetbe fojtja az állatát, és azt hiszi, hogy ő aztán gazdi a javából! Az életével elégedetlen, nincs sikere az emberi kapcsolatokban, ezért szőranyának használja a háziállatát, és az interneten kéjesen gyűlölködik és utálkozik, és az igazság tüzes pallosával áll lesben minden kompromittáló hír kommentfelületén... szánalmas! Szánalmas! Amíg Magyarországon EZEK jelentik az "állatvédőket", addig ne is várjuk, hogy a törvény bármilyen formában komolyan fogja venni a követeléseiket! És ezért vagyok dühös rájuk! Mert nemhogy építenék, rombolják azokat a célokat, amikért ők maguk is a mellüket döngetik! Hát eszet adj nekik Uram Istenem, de minnél hamarabb!


Bocs hogy hosszú lett.

2016. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17%

A 14 es kommentet iro embernek teljesen igaza van, teljesen jokat ir!!!!!!!!


Ezek a nagy harcos allatvedok amugy mind városi nyekenyők, akik a tarspotleknak hasznalt allatukat emberkent kezelik.


Menj el falura es nezd meg hogy ott az allatot allatkent tartjak es bannak is veluk.

A kutya hazat oriz es kint lakik, a haszonallatot levagjak

es megeszik.

Nem viszik allatgyogytornaszhoz ha faj a laba es nem viszik a kutyat kutya viselkedes szakertohoz ha rosszat csinal hanem a porazzal elverik mint buz.i a fas zat es el van az ugy intezve.


Felreertes ne essek en elitelem az allatok direkt szandekkal valo kinzasat!

De a sok harcos jogvedo es fajvedo es liberalis es allatvedo elgondolasa alapjan az osstes videki embert fel kellene akasztani....


Ahogy ugye itt is egy kutya agyonutese miatt kepes lenne egy gyereket meggyilkolni... Micsoda beteg barom vagy te?!

2016. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Falun nöttem fel. Nem hordtuk a kutyát gyógytornászhoz, nagyapám néha nevelési célzattal meglegyintette Bundit, de nem verte halálra.

Az állatokkal való kegyetlenkedés már akkor is intő jel volt.

Hiszem, hogy helyén kezelem az állatokat. Van kutyám, nem hordom szatyorban, nincs cipőcskéje, vastag bundás, főleg kint él. De családtag. Vettem a fáradságot, hogy megismerjem. Érző lény. Attól, hogy állat, még igenis értékes az élete.

Nem sem gondolom, hogy a fejét kéne venni az állatkínzó kölyöknek, de egy pár év vakációzás egy javítóintézetben kijárna neki. Már elnézést kérek, de egy ilyen tett ne maradjon már komoly következmények nélkül!

És kedves utolsó, ha szerinted ez egy kamaszkori csínytevés, akkor engedd meg, hogy azt mondjam, hm... Nem értek veled egyet.

Ismétlem, nem akarom lefejezni, de ha láttad a képeket és az arckifejezését, akkor elég fura, hogy szimplán csak egy "gyereknek" nevezed.

Már csak egy kérdés. Szeretnél összefutni ezzel a drága gyermekkel éjjel az utcán? Hát én sem.

2016. dec. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem neztem meg a videot es nem is fogom. Gyulolom az ilyen szadizast nezni.

Es azt sem mondom hogy ez kamaszkori csinyteves mert nyilvan nem az.

Es lehet h egy szadista barom lesz belole felnottkoraban.

Nem is vedem, en csak altalanossagban mondtam h sokan a szőrmókok vedelmet az emberek fole helyezik, mert a sekelyes eletukben bennuk talalnak menedeket.


Ha ez a srac pszicho, akkor a buntetes sem fogja kinevelni belole sajnos...


A kornyezet es az elet tisztelete pedig szerintem neveltetes kerdese, aze h mit lat es hoz otthonrol az ember...


A nevelointezet pedig lenyegeben a borton eloszobaja, ott nem nevelnek, hanem a hasonszorueket zarjak oda ossze... A munkam soran sokszor van dolgom ezekkel, sajnos van ralatasom...

2016. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem néztem meg a videót, nem voltam rá kíváncsi, de akaratomon kívül, facebook-os ismerőseim "jóvoltából" láttam a srácról pár képet-sajnos.

Nem csak ő a gond, sajnos egyre többször történik, hogy valaki örömét leli a kegyetlenkedésben. Ilyenkor általában egy állat a célpont, aki nem tudja megvédeni magát.

Hiszem, hogy bármi, vagy bárki a kegyetlenkedés célpontja, az büntetendő. És azzal, hogy eltussolják, hogy valaki ilyet tesz és szépen éli tovább a kis életét, nem helyes. Mert miért ne tenné meg legközelebb is, hiszen nem jár érte semmi büntetés. Egy 16 éves már nem nevezhető a szó szoros értelmében gyereknek, hiszen ennyi idősen egy kamasz már tudja, hogy mit tesz.

Elhiszem, hogy a fiatalkorúak intézete nem egy remek megoldás, de mivel úgy tűnik, hogy van ilyesmivel tapasztalatod, kérlek javasolj helyette valami egyebet.

Mert szerintem nagyon ijesztő, hogy úgy élünk, hogy az ilyen tetteknek nincs következménye. Mert nincsen!

2016. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!