Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akinek nem kell az állat,...

Akinek nem kell az állat, miért pont az utcára dobja ki, miért nem viszibe egy menhelyre?

Figyelt kérdés
Szoktam olvasni facebook különböző állat mentők posztokat. Utcáról szedik össze kidobott nyulat,tengeri malacot, kutyát.stb Én első tengeri malacom utcán találtam szemétdombon egy dobozban volt kidobva. Találtam többször az utcán kutyákat, ami chip leolvasás után felhívtam a gazdit megtaláltam kutyáját. "Gazdi" egyből elküldött a p1cs1ban minek találtam meg kutyáját, nem kell kutya. Azt nem értem nem kell az állat, akkor miért nem viszik be egy menhelyre vagy civil állat mentőkhöz. Miért kell egyből az utcára kidobni őket?

2017. júl. 13. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol szégyellik magukat, bűntudatuk van szó szerint. Amikor menhelyre viszi szembesülnie kell egy másik emberrel. Aki megkérdezi miért válik meg a kedvencétől. Vagy hazudik valamit, zavartan. Könnyebb kirakni az utcára. Persze azért mindig ott van a lebukás veszélye. Ugye amikor csatolnak személy leírást,rendszámot a poszthoz.
2017. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyek általában full teltházzal üzemelnek. Legtöbb esetben nem fogják bevenni az állatot azért, mert a kedves gazdi megunta. :( Mert nem tudják bevenni, nincs hova tenni.

Ahova le lehet adni, azok a sintértelepek, vagy szebb szóval gyepmesteri telepek. Ahol mindig lesz hely, mivel helyhiány esetén kivégeznek néhány állatot. :(

2017. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy jópár ember nem foglalkozik az állatával. Ha nem kell vidd menhelyre vagy civil állatmentőkhöz.

Ma már annyira ellustultunk hogy valakinek ez a legegyszerűbb módja a annak hogy megszabaduljanak az állataiktól. Nem akarnak az állataikkal törődni, pedig nekik is vannak érzéseik.

2017. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első kommentelőhöz áll legközelebb az igazság.

Illetve egyetértek abban, hogy a menhelyek nem veszik be addig ameddig nem életbevágó. Nálam is volt hogy egy németjuhásznak kerestem gazdát (öcsém ráunt, én meg nem tudtam vele foglalkozni), írtam menhelynek, lekoptattak, hogy ha eddig volt helye, legyen most is. Fajtamentésen meg látszott hogy sz*rik bele.

A sokadik hónap után mondtam, hogy oké, x hónap és altatás (nem gondoltam komolyan, eszem ágában sem volt elaltatni egy egészséges másfél éves kutyát), és furcsa módon szinte azonnal lett gazdája, illetve a fajtamentés is sokkal segítőkészebb lett hirtelen....

Persze van aki meg sem próbál nekik helyet keresni, nem kétlem, de azért ez a hozzáállás a szervezetek részéről elgondolkodtató.

2017. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem veszik be....

Amikor a szüleim meghaltak, hátramaradt két kutyájuk. Haza nem tudtam vinni. Volt egy kutyám, ami nem tűrt meg másik kutyát.. Próbáltuk szocializálni, hiába. Idegen helyen semmi probléma nem volt, de itthon már nekik ment.

Ezen kívül vannak cicáim, a szüleim kutyái meg macskagyilkoló gépezetek voltak....


Hasonló okokból a testvéreim sem tudták őket befogadni. Másfél évig kerestem nekik gazdát. Facebook, jófogás... Helyben menhely, gyepi nincs. A szomszéd város menhelye csak helyi állatot vesz be. Még csak hirdetni sem hirdették...

Fajtamentés nem segített. Pár szervezet segített hirdetni, de semmi eredmény nem volt.

Másfél évig egyedül éltek az udvaron, csak mentem naponta etetni őket. A végén behazudtuk, hogy a másik városban élő rokonomnál volt, így fogadta be az ottani menhely, amikor sikerült eladni a házat. Ha ez nem sikerült volna, fogalmam sincs, mit tudtam volna csinálni...

Azóta együtt gazdisodtak... Ami sokkal hamarabb bekövetkezhetett volna, ha a menhely együttműködőbb...

2017. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos sokkal több gazdátlan állat van, mint gazdijelölt. És a meglévő gazdák közül is sokan szabadulnának az állatuktól.

A menhelyek tele vannak, kicsi rá az esély, hogy be tudják fogadni.

Szerintem is az lenne a legjobb,hogyha valakinek már nem kell az adott állat, akkor keressen neki gazdit.

Egy tengerimalacot vagy bármilyen kisállatot ha kitesz facebookra ingyen elvihetőként felszereléssel együtt, akkor le fognak rá csapni.

Egy kutyát/macskát nehezebb, de az sem lehetetlen..

Nem ember, aki kiteszi az állatot sorsára hagyva..

Ugyanúgy azok sem, akik szabadon engedik az addig fogságban tartott állatot. Mennyi a túlélési esélye?..

A másik kedvencem, akik pl a teknőst engedik szabadon a hazai vizekben. Egy invazív fajt nem a legjobb ötlet elengedni..

Annyira borzasztó néhány ember, soha a büdös életben nem kéne nekik állatot tartani ..De mégis sorra veszik őket..Aztán 1 hónap múlva megunják..

2017. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!