Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szereztem vissza a...

Hogyan szereztem vissza a macskámat? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy macskám amit a szomszéd eltulajdonított. Volt neki egy hasonló macskája ami eltűnt és azt hiszi hogy az enyém az övé. Egy "bolond"(szakvéleménye van róla) és alkoholista öreg emberről van szó. Egyik nap az utcán a kezembe volt a macskám ő pedig jött haza és elkezdett ordítani velem hogy mégis mit képzelek magamról hogy elviszem az Ő macskáját (miközben az enyém) méghogy ennek nem lesz jó vége erre mondtam neki hogy de ő akkor is az enyém de nem képes felfogni és hozzá tettem hogyha még egyszer megfogom akkor baltával fog szét érni. HOGY SZEREZHETNÉM VISSZA A MACSKÁT HOGY ITT LEGYEN??? 16/l

2018. febr. 15. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kint tartja a cicát? Ha igen, mássz be a kertbe és hozd el, ha nem sikerül kicsalogatni. Ha van chip a cicusban, akkor szólj egy rendőrnek, hogy lopás történt és a chip a bizonyítékod.
2018. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha a macska oltva van, egyszerű. Kihívsz egy állatorvost, leolvassa a chipet és bebizonyosodik, hogy te vagy a tulajdonos.

De amúgy meg a kinti cicatartás ezzel jár. Ha a macska úgy dönt, hogy nem te vagy a gazdija, akkor nincs mit tenni.

Esetleg csinálhatsz belőle benti macsekot, szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.

2018. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerül megfogni a cicát, állatorvos, chip, ha még nincs benne, akkor rapid, s vidd be a lakásba, ne engedd ki többet.

Más megoldás sajnos nincs.

2018. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát igen, a te eseted is benne van a pakliban, kinti macskák soha nincsenek biztonságban. Ha vissza tudod szerezni vidd be, és ne engedd ki többé a telkedről. Amúgy is állatvédelmi törvénybe van foglalva, hogy a saját tulajdonodban lévő állatok nem hagyhatják el a telkedet.
2018. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A szomszéd bent tartja a a szobában és akkor épp ki volt szökve és chip sajnos nincs benne☹️
2018. febr. 15. 17:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor az úgy elég nagy szívás. Még csak bizonyítani sem tudod, hogy a tiéd, max képről. Mehetsz rendőrségre, vagy jegyzőhöz próbálkozni, ha tudod bizonyítani ,hogy a te macskád, talán foglalkoznak az üggyel, mivel lopásnak számít, aztán gondolom azzal úgy sem foglalkoznak, hogy te is törvényt szegtél, ezt a szökés megakadályozód törvényt úgy sem ismeri senki..
2018. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pontosan mi is számítana bizonyitéknak? 🤔 Kép vagy akár az is akitől van tudja bizonyítani?
2018. febr. 15. 17:48
 8/12 A kérdező kommentje:

A kérdést javítva

*Ő tette hozzá

2018. febr. 15. 17:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Kép bizonyíték lehet.
2018. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Képpel lehet kezdeni valamit, ha azon az állat azonosítható (pl. egy folt, heg, fülforma stb.)
2018. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!