Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Üdvözlök minden kedves jelenlé...

Ági Kovács kérdése:

Üdvözlök minden kedves jelenlévőt és látogatót! Van egy 12 éves kislányom, szereti az állatokat, különösen az emlősöket . Ha állatkertben vagy menhelyen szeretne dolgozni milyen iskolát kell végeznie?

Figyelt kérdés

2018. júl. 26. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Menhelyhez nem szükséges külön iskola, sokkal inkább tapasztalat. Bár menhelyen kevés a fizetett alkalmazott, ők is minimálbérért.

Állatkert: pozíciótól függ. Sima állatgondozónak ide sem kell extra végzettség.

Előbb tehát érettségi, az alap.

2018. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Menhelyen dolgozók semmit nem kapnak, az önkéntes munka, bárki csinálhatja.
2018. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Én dolgoztam menhelyen az 50 szoc óra keretében. Tényleg semmi nem kell hozzá, bár 100% önkéntesség és általában az önkéntesek gyűjtik az adományokat és részben ők tartják fenn a menhelyet saját zsebből. Ha akar és beveszik akár most is mehet


Az állatkertben gondozónak se kell sztem különösebb végzettség, a lényeg az érettségi, az állatok iránti szeretet és elköteleződés és nyitottság. (megjegyzem, nem fog hasra esni egy állatgondozó fizetésétől, a kötelezettségeitől annál inkább)

2018. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Állatkertben KIZÁRÓLAG szakirányú végzettséggel dolgozhat valaki.

Mezőgazdasági szakközép, azon belül állatgondozói, állattenyésztői tagozat, aztán ha tovább akar menni, akkor egyetem pl etológia.

Vagy okj állatkerti állatgondozó képzés.

Ezek nélkül nem veszik fel állatkertbe!

Ha érdekli a dolog, sok állatkert szervez nyári tábort, érdemes egyre befizetni.


Mielőtt jönnek a lepontozók, van a családban állatkerti gondozó.

2018. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2018. aug. 3. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!