Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetek egy sérült gerlével?

Mit tehetek egy sérült gerlével?

Figyelt kérdés

Ma találtuk, nem tud repülni mert a szárnya sérült és a farktollából is csak egy maradt meg az se ép.

Egyelőre napraforgó, lencse,búza keveréket kapott meg egy kis vizet. Kalitkánk sajnos nincs, ygí cipősdobozba van egy kosárral letakarva. Semmit nem evett, lakásunk is kicsi így nyugot helyet se tudunk nagyon találni. Mivel vehetém rá hogy egyen ?



2018. dec. 3. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Vidd el étterembe.


Amúgy próbáltad már csipesszel etetni? Talán még megvan neki a fiókaösztöne, hogy őt most gondozni kell, és jön anyu a csőrében a kajával. Vannak ilyen madárfióka-etető ujjbábok is, amivel átverheted, hogy persze, ez itt egy másik gerle, hogyne, na egyé'.

2018. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi helyi állatvédőket hívtuk fel, ők adtak egy telefonszámot. Azt felhívtuk, és el is vitték.

Esetleg állatorvost hívjatok fel, hátha tanácsol vmit.

2018. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csipesszel még megpróbáljuk, esetleg utánanézek még hátha pépesítve enné, de szerintem a környezet nem megfelelő neki és meg van szeppenve. Holnap meg megpróbálunk alkalmasabb helyet találni neki :)
2018. dec. 3. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben a Hortobágyi Madárkórházat szoktam hívni. Vannak önkénteseik, akik segítenek és értenek hozzá. :)
2018. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a szárnya sérült, akkor az a madár kvázi élettel nem összeegyeztethető állapotban van, mert egy madár nem tud mit csinálni repülés nélkül. Mindenképpen madárkórházba kell vinni, hogy a törést helyrehozzák!
2018. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!