Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fán ragadt cicához tényleg ki...

Fán ragadt cicához tényleg ki lehet hívni a tűzoltókat?

Figyelt kérdés

2019. júl. 15. 14:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Ha meggyújtod, akkor igen.
2019. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Filmekben mindig így van!
2019. júl. 15. 14:45
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem. Azt olvastam, hogy hagyni kell, el kell onnan menni, és amikor már nem táncolnak meg nyafognak ott alatta, akkor szépen lejön magától is.

Még a nagyon magas fáról is.

Persze, minden eset más. Függ a fától is, milyen magas, meg hogy mióta van fenn. Olvastam 3 napos esetről is, aztán a macska megunta és lejött.

2019. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Sohasem láttam még fán éhenhalt macskát, szóval teljesen felesleges meggátolni abban, hogy magától lemásszon.
2019. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%

A nagyon kicsi macska van hogy nem tud lejönni.De várni kell vele is valamennyit.Én kerestem egy olyan fiatal fiút, aki simán felmászott és lehozta.De amúgy igen, ki lehet hívni őket.

Elsődlegesen az kell, ha kutya van, bezárni valahova, minden zavaró dolgot megszüntetni/zaj, stb./eljönni a fa alól.Le fog mászni, ha biztonságban érzi magát.

2019. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%

Ja, szerintem nem igazán van fán "ragadt" macska, mivel magától mászott fel, szóval magától le is tud jönni, ha akar.


Mindenesetre azt nem tudom, hogy a tűzoltókat emiatt ki lehet-e hívni. Azt tudom, hogy ha beragadnak valahova, pl. kerítés közé a feje vagy ilyesmi, akkor arra simán, mert akkor szétvágják a kerítést, de ilyen esetre szerintem felesleges.

2019. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%
Még nem láttam olyan macskát, aki nem tudott volna lejönni. Max. nem akart, amikor hívták.
2019. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Én már láttam macskát fán radadni. Kb. 4 na után holtan esett le.


Tudni kell, hogy a macska körme horgas. Felfelé beakasztja, felmászik. Lefelé nem tudja beakasztani. Akkor tud lejönni, ha vannak ágak, amiken ugrálhat. Ha pl. 10 m egyenes fatörzsön felmászik, lefelé csak ugrani tudna, de nem mer. Néhány ügyes macs le tud mászni tolatva.


Ki lehet hívni, de fel kell készülni egy kb. 60 ezres számlára. Akkor inkább egy alpinistát hívnék. Vagy ha vannak helyi állatvédők, segíthetnek.

2019. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
8.-nak: Te sem láttál még macskát. Lefelé úgy jön, hogy befordul fenekével lefelé és szép lassan leereszkedik, kapaszkodva. A kiscicával azért van gond, mert ő ezt még nem tanulta, így fejjel lefelé indul, aminek zuhanás a vége.
2019. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem mindig tud lejönni, ha felmászott.Felfele tud kapaszkodni, a feje megy elől, de lefele nem tud kapaszkodni annyira, csúszik és fejjel lefele kéne jönnie.

Nekünk volt macska,akiért fel kellett mászni, nem tudott lejönni órákig.Próbálta sokszor, de nem tudott.

Jellemző ez azokra a cicákra, akik évekig csak lakásban éltek, majd kiszoktatják őket.

2019. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!