Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy új külső szűrőt,...

Vettem egy új külső szűrőt, benne 2 féle szűrő anyaggal, hogyan rendezzem el őket?

Figyelt kérdés

Van:

2 rekesz lávakő

1 rekesz kerámia gyűrű

1 durva szivacs

1 vatta



#külső szűrő #töltet elrendezése.
2019. aug. 13. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak költségekbe verni, de igen hasznos lenne bele valami profibb biológiai szűrőanyag, mert így kihasználatlan a szép új szűrőd.

A lávakő nem valami hatékony. Szerintem még a szivacs is jobb.

Annál már csak a kerámiagyűrű rosszabb, mert az konkrétan semmit nem ér.

(Legalábbis igen ritka ami ér is valamit, általában egy sima falú, abszolút nem porózus szerkezetű cső darabka.)

Ülepítőbe szokás rakni, hogy a nagyobb gazok megakadjanak benne.


A vatta meg ennek pont az ellenkezője. Ha most még nem is, de pár hónap érés után olyan durván betömörödik, hogy "nullára" fojtja az áramlást.


Őszintén szólva , ha most nem is akarsz túl sokat költeni szűrőanyagokra, ennél még azzal is jobban járnál, ha pl alulra hagynál egy kis kerámiagyűrűt, az összes többi helyet meg megpakolnád sima kékszivaccsal. (tm 20- 30)

Ha meg komolyabbat akarsz rajta fejleszteni, akkor veszel bele néhány liter matrix trop-ot, meg néhány deci purigent.

2019. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Előszűrőnek ( mechanikai szűrő)a meglévő anyagok közül a szivacsot választanám, utána a vékony vattalap finomszűrőnek, majd a kerámia gyűrű és a 2 rekesz lávakő,( biológiai szűrő) végszűrőként ismét tennék egy vékony vattalapot az elhalt bacik kiszűrésére. Azt viszont nem tudom, hogy ezek az anyagok mennyire jók, lehet, hogy azok, lehet, hogy nem. A szivacs biztosan jó, a kerámiagyűrű nem valószínű, a lávakő is kétséges láttam már jót és rosszat is, a cserélhető préselt vékonyka perlonlap jó finomszűrőként, a kupacban lévő vatta valóban hamar lefolytja a szűrőt, pláne ha előszűrőként van használva, végszűrésnek még csak-csak. Sajnos látnom kellene mielőtt minősíteném az említett anyagokat.
2019. aug. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!