Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen típusú belső szűrőt...

Milyen típusú belső szűrőt vegyek a külső mellé?

Figyelt kérdés

70 literes űrtartalmú üvegről váltok 126 literesre, amihez elméletileg nem lesz elég a TetraTec EX 700-asom által biztosított szűrés, azt a tanácsot kaptam, egészítsem ki egy belső szűrővel.


Ha óránkénti 10x es vízforgatással számolunk akkor egy 3-400 liter/h-sat kelle beszereznem igaz? Vagy ez nem így működik? Nagyobbat szabad?


Az atman AT-F304-est néztem ki, az erősebb is (800 l/h) és árban is ideális lenne nekem. Szerintetek?



2019. aug. 27. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Vehetsz nagyobbat, csak az áramlást törd meg valami tárgyal, mert ki fogja tépni a növényeket
2019. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz nagyobbat.

-Nem adódik össze olyan tökéletesen a vízforgatása a 2 szűrőnek, némi flow "elvész" a rendszerben .

-Szabályozhatót vegyél, így ha az elején talán túlzó is lesz az áramlás, visszább tudsz belőle venni. Viszont ha gyenge... azt ugye nem tudod varázslattal erőssé tenni, szóval nem árt ha van tartalékban egy kis erő.

(ha nem szabályozható , se tragédia, lefojtani alternatív módokon is lehet, a gyári szabályozás is csak simán csökkenti a keresztmetszetet.)

Egyébként a 800-as szivacsa is beérik valamikor, és 400 körül realizálódik a valós forgatás)

-Nagyobb szűrőnek a szivacsa is nagyobb, ha ne adj isten bármi történne a naggyal (külsővel) egy erős belső ideig óráig (gyenge etetéssel) kihúzza egyedül is, amíg megoldódik a helyzet.

-Szintén nem vészmadárkodni akarok, de egy egyszerű darakórnál, ha esetleg külön járatod a külső szűrőt, hogy megmentsd a baktériumokat, a belsővel meg intenzíven levegőztetned kell, oda se árt, ha van power a gépben.

2019. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...egyébként szerintem jó az atman... mármint úgy értem, hogy le lehet gagyizni, meg kínaizni, de nemrég olvastam, hogy valakinek 1 év után feküdt ki a jbl cristal 1 sorozat, kikotyogósodott, és kb olyan volt a hangja mint egy mtz 50-esnek.

Nem azt mondom, hogy az atman egészen biztosan nem csinál ilyet, de negyede áron, mint a jbl, elnézhetőbb neki.

2019. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha megoldható a tető miatt akkor én egy akasztós szűrővel egészíteném ki pl EHEIM Liberty. Hát, szerintem 1 év működési idő semelyik szűrőnél nem fogadható el, sem jobban, sem kevésbé.:D
2019. aug. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!