Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről a két...

Mit gondoltok erről a két lámpáról?

Figyelt kérdés

Van egy Juvel rio 125ös akim. Eredetileg van hozzá egy 2x 14wattos led lámpa. 9000k és 6500k. Ehhez vettem egy Juveles t5ös 2x28wattosat is. Egy 6800k és egy 4100k.

T5ösek 3200 lumen a kettö

Ledek pedig 3220 lumen a kettö



A kérdésem, jó ez így egy highteches növényes akihoz?

Okozhat e bajt, hogy t5 és led keverve van?


2019. aug. 31. 23:29
 1/5 Skid05 ***** válasza:

50 lm/l felett leszel, úgyhogy ez belépő szint az erős fényt igénylő növényzet világába. Ami a kelvint illeti a önmagában a keverés nem gond...a 4100-as szerintem nem a legjobb hullámhosszban tartalmazza a vörös komponenst, de láthatót majd úgy is a növényzet mond, különösen a vörösek, merthogy a szélsőséges spektrumok magasabb aránya nekik inkább fontosak. Telepíts vöröseket (ludwigia, alternanthera, macrandra etc) és a tápozást is eszerint építgesd.

Ami az árát illeti a cserecsöveknek … hát az tragikus… mai áron 40 ropi lesz, tehát azt az esetet leszámítva, hogy 1-1.5 évre akarsz felépíteni egy versenyakvát, majd felszámolni és eladni akkor belefér. Nem észszerű így se, de belefér, ha már megvannak.

Viszont ha cserélni kell majd a csöveket, mert be fog következni, akkor a 40 ropis csőcsere helyett 2x2x24wattos armatúrát vennék, amiben a csövek 4-6 ropiért cserélhetőek akár évente.

Hadd kérdezzem meg: miért juwel?

2019. szept. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

koszonom. azert juwel mert eleinte szepnek jonak tunt. akkor meg csucsnak tunt a dolog. aztan minnel jobban belemerultem az akvarisztikaba, es rajottem. hogy vacak. de eladni nem szeretnem.


lehet veszek akkor inkabb egy odyssea 4x39wattosat. ahhoz mit szolsz?


koszonom valaszod

2019. szept. 1. 06:56
 3/5 A kérdező kommentje:
amugy neztem, 4 cső kb 16ezerbe jonne bele nalunk a juwelbe.
2019. szept. 1. 06:59
 4/5 Skid05 ***** válasza:

A 80 centis üvegek abból a szempontból kellemetlenek, hogy nincs illeszkedő fénycső ebben a méretben. A 39 wattos 85 centi hosszú, tehát 5-5 centit túllógna, ez leginkább esztétikai kérdés, viszont adott esetben az armatúra lábait is meg kell hajlítanod, hogy rá tudd tenni az üveg szélére, ez meg barkács véna. Ha függeszted akkor ez a probléma letudva. Ha első hihgtech lesz, akkor nem tennék rá erőművet, a tápozást, a beoldást is tapasztalni és tökéletesíteni kell, hogy ne érjen véget idő előtt a projekt.

A negyedik dolog, hogy a 4 csöves verziók annyira melegszenek, hogy a csövek élettartamát is befolyásolják. Ezért írtam a 2x2-es verziót.

Természetesen nem kívánok beleszólni a költekezésedbe, mindössze pofátlannak tartom, hogy a juwel mit művel olyan eszközökkel, amik adott esetben még annyit sem tudnak nyújtani, mint negyed árú társaik. (pl a juwel 28 wattos vs kommersz 24 wattos 865ös T5ös)

2019. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a választ. akkor szerintem csak veszek új csöveket a juwelbe. 4 db cső 20ezerbe belefér nálunk szállítással.


első high tech, de co beoldás jó, tápozás is gondolom, mert szépen nőnek, nem mutatnak hiányt.

2019. szept. 1. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!