Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az akváriumi lámpáról?

Figyelt kérdés
Aqua zonic Max Bright Double 120 literes akváriumhoz kellene. Nagyon tetszik ,hogy a takaritás idejére felhajtható a lámpatest.
2015. szept. 19. 07:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ügy a világítás, több tényezőt kell figyelembe venni, egyrészt tudni kell, hogy milyen stílusú akváriumot szeretnél, a növényes rész mindig a nagy kérdés.


A lámpatest amit néztél 2x18 watt t8, összesen 2600 lumen, alacsony fényigényű, árnyéktűrő növényeknek jó.


4x18 watt t8 fénycsővel már lehet közepes fényigényű növényeket tartani, elég lehet a 3x18 watt is, de 3 fénycsöves armatúra nem igazán van.


Vannak a t5 lámpák, a t5 fénycsövek azonos hosszban 50%-al erősebb fényt adnak a t8 fénycsövekhez képest, mélyebbre világítanak, egy 55 cm hosszú, 24 wattos fénycső 1600 lument ad le, a hosszabb 59 cm t8 18 watt 1300 lument, tehát hosszabb de gyengébb a fénye.


2x24 watt t5 armatúrával már lehet tartani közepes fényigényű növényeket, de inkább csak a fénycsövek alatt.


Növényezéshez szerintem a 2x18 watt t8 kevés, én 35cm magas, 75 literes akváriumra teszek ekkora fényforrást.


Persze ha egy sötétebb anubiasos, pár cryptoval növényesített akva a terv akkor jó lehet.

2015. szept. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló van és meg vagyok vele elégedve. a felhajthatósága nagy előny.
2015. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!