Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Autómata akváriumfűtő milyen...

Autómata akváriumfűtő milyen gyorsan fűti fel a vizet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy kis 25 l-es akvába (csak növényzet van benne, hal nincs) van benne egy teljesen új, most vett fűtő és már tegnap délelőtt óta be van dugva 22 fokra van állítva tegnap felfűtött 20 fokig aztán lekapcsolt és reggelre meg 18 fokra lehűlt a víz, most reggel megint bekapcsolt felment 1 fokot (19-re) és lekapcsolt. A beállított fokhoz még elég messze van, hogy elérje pedig már 2. napja megy.

Ez így normális vagy rossz a fűtő?


2019. szept. 13. 11:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát nappal 22 fok van bennt, de éjjel nálunk eléggé lehül (tegnapelőtt 6 fok volt kint reggel) és nyílván még nem fűtünk.

Amúgy feltekertem 24-re de így is csak 21 fokos.

Valószínűleg fel fogom tekerni maxra.

2019. szept. 13. 16:03
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha még új, kérdezd meg a boltban h ki lehetne-e cserélni egy nagyobbra? Így csak a baj lesz vele mindig
2019. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ez a szettben volt nagyobbra nem valószínű hogy kicserélik.

Ugyanilyenre is csak akkor ha gyárilag hibás és nem működik.

Szóval nagyobbat csak venni tudok.

2019. szept. 13. 17:11
 14/16 Salx Narval ***** válasza:
Jó lesz az, csak csináld amit írtam.
2019. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 peca1000 ***** válasza:

Nekem JBL fűtőim vannak jórészt, és azt vettem észre, hogy ahány fokra állítom, annyira fűti fel.


Az igaz, hogy 15 Wattal nagyobbak a fűtőtestek az akváriumoknál.


Viszont van egy 100 Wattos Xilong fűtőm, ha 25 fokra akarok melegíteni akkon maximumra, 33 fokra kell tekerjem, és így fűti fel a 60 liternyi vizet.

2019. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, ezeket a fűtéseket mindig ellenőrizni kell hőmérővel. A környezeti hőmérséklet nagyon beleszólhat a teljesítmény megválasztásába, nagyon nem mindegy, hogy hány fokról kell felfűteni egy adott akvárium vizét. Egy kb 20fokos helyiségben kb 25-literes akvárium esetén kb 25W-os fűtő kell ahhoz, hogy 5-6 fokot emeljen, ha ettől hidegebb a szoba, vagy magasabb hőfok kell akkor nagyobb teljesítményű fűtés kell. A régi fűtéseknél nem játszott szerepet ennyire a kinti hőmérséklet mert más elven működtek, ott a beállított pl 25 fok az 25 fok volt, addig fűtött amíg el nem érte, persze teljesítmény is kellett hozzá, hogy ez igaz lehessen egy 10-12 fokos szobában is.:D
2019. szept. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!