Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium takarítása és halak...

Milán_s51e kérdése:

Akvárium takarítása és halak etetése?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Van jelenleg egy 30 literes akváriumom, amit nem tudom milyen időközönként takarítsam mert a boltban ahonnan vettem a halakat azt javasolta hogy 3 hetente teljes takarítás és én ezt furcsáltam.Most úgy csinálom hogy 1-2hetente víz 1harmadát cserélem és 2 havonta van teljes takarítás. Ha a hal fajtára szükség lenne a válaszhoz:

6db Neonhal

4db Foltos Páncélosharcsa

4db Szumátrai díszmárna (szumi)

1db gourami (gurámi)


Meg még azt sem tudom hogy napi hányszor adjak ezeknek a halaknak enni mert a tasakra amibe a lemezes táp van az van írva hogy napi többször keveset. De ezt is furcsállom.


Válaszaitokat előrre is köszönöm!



#akvárium #hal #haletetés #akváriumisztítás
2019. szept. 15. 08:49
1 2
 11/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A boltban csak ideiglenesen tárolják őket. A megfelelő életkörülményekért Te felelsz. Pl: aranyhalból is raknak 30 literbe 10-20-at mert pár nap/ hét alatt el vannak fogyva ellenben ha te hazaviszel párat akkor a hátralévő 15-20 évében nálad lesz. S nekik pl már 150-200 litertől kezdődik a tartásuk. A boltban rossz körülmények közt volt pár napig de ne erre alapozz mert nálad az egész életét tölti.

Kutyakölyköket is árulnak kartondobozban mégsem fogod abban tartani ha hazaviszed.

Egyébként a jelenlegi akváriumod megfelelő lehet garnéláknak és csigáknak. Halakból max 3-5 hím guppi (akár endler akár szivárványos guppi, de a lényeg ,hogy csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak) mehet VAGY egy hím betta (sziámi harcoshal).

2019. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Idióta állatkínzó!!!
2019. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkereskedésnek van egy területe, négyzetméterre, ami után a cégvezető komoly bérleti díjat fizet, vagy ha saját tulajdon, akkor súlyos tíz milliókért vette, amit vissza kell hozni.

Nem fog 1 állatot sem optimális körülmények között tárolni , amíg meg nem veszik.

Bezsúfol annyit, amennyit tud. Külföldön pl kölyök kutyákat is árulnak kisállat boltokban, fél négyzetméteren van 3 kölyökkutya.

Ez nyilván nem azt jelenti, hogy ha valaki megveszi őket, akkor ha hazaviszi, otthon fél négyzetméteren fogja őket tartani 10 éven keresztül. Ez így nettó állatkínzás.

2019. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyébként...

Ha már ennyire roppant hozzáértő és jóindulatú az eladó, hogy ilyen karbantartást javasol, és ilyen halakat ajánlott, amit 2 hét múlva újra megvehetsz, akkor ilyen kérdésekre gondolom teljesen fölösleges kitérni, hogy vajon meg volt e a 3 hetes bejáratási idő, vagy egy tök nyers vízbe raktad be őket...

Ja, meg desztillált... :) Az a jó, így biztos ugyanolyanok a vízparamétereid mint a boltban volt.

2019. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az a jó a desztillált vízben, hogy megspórolod a keménység és pH tesztet, mert így legalább egyiket sincs értelme mérni. :D

Na jó, nem gonoszkodom tovább. Amúgy nem vagyok mindig szarkasztikus... néha alszom is. :)

2019. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
rip halak :(((((
2019. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!