Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két egymással jól kijövő...

Két egymással jól kijövő vitorláshalat hogyan?

Figyelt kérdés

Korábbi kérdéseim során megvitattuk hogy az akvárumomban tarthatok két darab vitorláshalat, de többet nem. (160l)


Nekem nem fontos hogy ikrázzanak, sőt nem is szeretnék kishalakat (tudom ehhez különleges körülmények kellenek) , a célom hogy egymást ne terrorizálják és nagyon a többi halat sem ( pontylazacok lesznek mellettük).


Kicsit utánajártam a dolgoknak én is, két utat látok erre:


A verzió: kettő darabot veszek, aztán reménykedem hogy nem kapják szét egymást


B verzió: többet veszek mint kettő (+ kérdés, hogy hányat) és vissza viszem a boltba (megkérdeztem és elvileg lehet) miután azt tapasztalom hogy kivált egy pár...


Tényleg ennyire fontos hogy párnak kell lennie? Első "nagy halaim" lesznek a nanohalak meg nanoakváriumok után, ráadásul sügerek is.... Előre is köszönöm a segítséget!



2019. szept. 15. 17:33
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A verzió: orosz rulet. Ugyebár a vitorlás olyan mint a mai tizenévesek: ivarérés előtt nem lehet eldönteni ,hogy milyen neműek. Nagyobb az esélye snnak ,hogy 2 hímet fogsz ki mint egy párt de hát a puding próbája az evés.


B verzió: ez a legbiztosabb csak itt az a baj ,hogy mi lesz ha nyakadon marad a többi ? Kezdésnek 5-6 hal megfelelő.

Azért kell párban tartani mert ők ilyenek. Területet jelölnek ki s egymással is agresszívak (kivéve a párok egymással illetve fiatalon rajt alkodnak).

2019. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már csak azért se tartható ekkora akváriumba mert csapathal, minimum 5-6 halat kell belőlük tartani , amihez 250-300 liter a minimum.
2019. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, akkor a B verzió szerint fogok eljárni!
2019. szept. 15. 22:39
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy internetes forrás szerint a csapathal jelleg csak fiatal korban érvényesül:

“Young freshwater angelfish often live in the group, while adults prefer solitary life. They become territorial and aggressive toward other fish when they reach adulthood.”

2019. szept. 15. 22:41
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem fontos párban tartani de 160 literben ajánlott mert így egymással lesznek elfoglalva többnyire. Lehetne nőstényeket is együtt tartani de 2 hím még nagyobb akváriumban sem biztos, hogy kijön egymással, még akkor sem ha mindegyiknek van párja. Én is osztom a véleményt miszerint a raj jelleg az ivadék és serdülő vitorlásoknál fontos. Avatott szem azért egy raj egyívású serdülő viti közül nagy eséllyel kitudja választani a nemeket a testalkatuk és viselkedésük alapján . Kérdés, hogy a te halasod mennyire ismeri őket. Természetesen én is 300-litert mondanék ideális akváriumméretnek a tartásukhoz. Amikor ikráztattam őket gyakran voltak egy 60-literesben rá se bagóztak a szűk helyre úgy elvoltak foglalva egymással igaz, hogy utána mentek vissza a helyükre. Azt hiszem egy párnak a 160-liter elfogadható ha ennyire szeretnéd.
2019. szept. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy nem muszáj, hogy kivált pár legyen a különböző nemű vitorlások jobb híján beérik azzal ami jutott nekik.:D Nálam mindig elfogadták a társuknak szánt halat. Azért szokták így ajánlani mert így tuti, hogy különböző neműek.
2019. szept. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!