Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Brutto 110 literes aksiban...

Brutto 110 literes aksiban egy yellow sügér pár mellé, szeretnék még tenni egy pár halat, szerintetek mivel lehetne őket így utólag összeköltöztetni?

Figyelt kérdés
Nem gondotam sok halra, maximum 2-3at szeretnék szivem szerint,mert nem szeretem túlzsúfolt akikat. Szóval ha tudtol valamit, ne tartsátok magatokban.

2019. szept. 20. 21:48
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez az akvárium nekik is szűk, ha jól tarod őket szaporodni fognak és az első felnövő generációnak már alig lesz helye, az utána jövőket pedig már nem bírja el az akvárium. Tényleg békés halak de ez nem igaz az alfa hímre. 300-literben tartom őket és itt is folyamatosan hordom leadni őket, szerencsére még átveszik. Amúgy sok bújóhely mellett egy nagyobb akváriumban lehetne társítani "jól kijönnek" nálam a vérvörös tarkasügérekkel, nyasszai zebrákkal, tűzsügérekkel és rot-rot sügérrel. Minden domináns halnak biztosítani kell sziklabarlangot amit védhet és ahová menekülhet, kivétel a tűzsügér és vérvörös tarka, ők elvannak a növényzet között. És az ivadékoknak is kell menedék, nálam ezt egy mohafal biztosítja a 3D-s hátfalon és a tüskéshínár. Néha még a 300-litert is kevésnek tartom. Ekkora akvárium neked is kellene a társításhoz de arra számíts, hogy így is folyamatosan ritkítani kell a létszámot hacsak menedék híján fel nem eteted őket a többivel. Szóval jó ha már előre keresel helyet ahol átveszik a szaporulatot. Ha nincs lehetőséged nagyobb akváriumra váltani én lebeszélnélek a társításról.
2019. szept. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nem volt szaporulat, amit tény,hogy nem bánok. A születendő kicsiket szerintem én is be tudnám passzolni.

De ha nem javaslod a társítást, lehet le is mondok róla.

2019. szept. 21. 07:19
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ekkora helyre nem, igazából még nekik is szűk. Tudom, hogy vannak oldalak ahol 100-litert írnak minimum 1 hím és 3 nősténynek, én viszont látom, hogy mennyire szeretnek úszni és azért ők 10 11cm-es gyors mozgású halak és 10-12 évig is elélhetnek, az én alfáim is már 10-11év körül vannak. A te akváriumod ideális lenne 1-2 csigasügér kolóniának, de nekik szűk, talán hatereset de semmikép nem ajánlom ide a társítást.
2019. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem párban tartjuk a malawi sügéreket, időzített bomba a hím bármikor gondolhat egyet és megölheti. 300 liter kell hozzájuk és legalább 8-10 halból álló csapat. Nem muszáj ezt elfogadnod, de idővel be fogod látni, remélhetőleg minél kevesebb élete árán.
2019. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!