Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vizen lebegő manado talaj...

A vizen lebegő manado talaj le fog merülni vagy dobjam ki?

Figyelt kérdés

Ma töltöttem fel az első akváirumom. JBL manado a talaj, 10 litert öntöttem bele, abból kb. 2 liternyi a víz tetején lebeg most.. ha várok, lemegy a víz aljára? Vagy ki kell dobni az ötödét?

A víz meg tiszta agyaszínű, hiába mostam át vagy 10x a talajt. Mikor tűnik el?

70 liter, tetra ex 600 szűrő


2019. okt. 2. 20:04
 1/5 Skid05 ***** válasza:

Célszerű beáztatni előtte pár napra minimum, ne az akvában derüljön ki, hogy ötöde nem szívta meg magát. Ha már így alakult hálóval gyűjtsd be ami nem merül le, ki ne dobd, rakd egy tál vízbe és ha megszívta magát bedobálhatod.

A por pedig pont attól lett, hogy 10x átmostad, a szemek kemények és ledörzsölik egymást. Kell neki pár nap az biztos, ha sterilen (friss szűrőtöltet, friss víz) indítottad az akvát, (nyilván élőlény egy hónapig nem lesz benn) akkor most még nyugodtan kinyomnám a szűrőt, mert a manado némi vasat tartalmazhat, a rotor ennek a vasporos víznek meg nem túlzottan örül, rövidebb életű lesz.

A vízcseréket meg kösd össze talajporszívóval, így a szemek közt megült por egy részét kiszívhatod

2019. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha pont attól eltt ilyen, hogy átmostam, akkor minek írjáka zacskón emg a fórumokon is, hogy át kell sokszor mosni?

Ha a szűrőt kikapcsolom, akkor nem fog sokkal tovább tartani, míg ez leülepszik?

2019. okt. 2. 22:09
 3/5 Skid05 ***** válasza:

Azt tudom, hogy akinek poros lett a vize hasonló tisztítással álltak neki. Illetve ez a példa is azt mutatja, minél többet mosod annál rosszabb lesz.

Ha van perlon a szűrőben az gyorsabban összeszedi, viszont lehet a rotor egy fél évvel korábban kezd el krákogni.

Esetleg ha van légpumpád egy szivacsszűrős megoldás is hatékony lehet.

2019. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Agonoize ***** válasza:
én úgy tudom pont nem szabad átmosni a manadot :D
2019. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy tálkába összegyűjtöttem a tetejéről hálóval és hagyom ázni, a nagyja így egy nap után már lesüllyedt, de még adok neki egy kis időt, nem akarok újból vadászni rájuk. Mi leszívtuk a zavaros löttyöt, tettünk egy vékony réteg díszkavicsot rá és úgy töltöttük fel újra, egy szivacson keresztül lassan engedve a vizet, teljesen szép tiszta lett.
2019. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!