Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szűrő jó lehet egy picit...

Ez a szűrő jó lehet egy picit több mint 50 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
[link]
2019. okt. 14. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Ebből az aquael szériából oda legalább a 2-es kéne, mert ennek nagyon kicsi a szivacsa.

Csak az a baj, hogy ez egy hosszú keskeny szűrő, és a 2-es lehet, hogy nem fér be. Csak akkor, ha nagyon nagyon vékony az aljzat.

255 mm hosszú a fan 2.

Én sokszor szoktam 54-esekbe az eheim pickup 2010-et ajánlani.

2019. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez mennyire zajos?
2019. okt. 14. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez szubjektív. Egyiktől se lehet csodát várni. Ha nem ér hozzá semmihez, meg nem megy a buborékoztatás, egyéb hiba sincs (légbuborék, kopott tengely, vízkövesedés...) akkor nem vészes.
2019. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egy 3-4 szer nagyobb rátákolt szivaccsal jó lehet.
2019. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, jó a hangja, és találsz belőle megfelelő méretet, miért ne vennéd meg?
2019. okt. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es válaszára, akkora nagy szivaccsal meg az a baj, hogy lenullázódik a mechanikai szűrés.


Nem csak azért, mert önmagában akkora szivacs (ha beérik) úgy lefojtja a szűrőt, hogy nullára csökkenti az áramlást, hanem ezt még erősíti az is, hogy le kell szedni a burkolatot, így még az a gyengén áramló víz sincs irányítva egy kis beszívó részhez, hanem a szivacs teljes felületére oszlik szét az összes szívóerő, ami így gyakorlatilag tényleg elhanyagolható lesz.

Még erősebb szűrőnél is érdemes rendszeresen aljzatporszívózni, de egy ilyen tákolmány mellett, minden részleges vízcserénél nagyon alaposan kell végigporszívózni mindenhol.

2019. okt. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha zárható tető nem akadályozza én akasztós szűrőt használnék, persze azok szűrőanyagaira is ráfér egy kis barkácsolás de legalább van hely a szűrőanyagnak. Előnynek tartom, hogy nem vesz el helyet és a helyen maradhat a bio szűrőanyag ( mármint ha teszel bele.:D) ha tisztítani kell a mechanikai szűrőt.
2019. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eheim Biopower 160. Azzal nem lősz mellé.

(Én az eggyel nagyobb változatát - a Biopower 200-ast - használom kiegészítő szűrőnek egy 200 literes TENGERI akváriumba. Nagyon jók!!)

2019. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!