Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem tud lemenni a...

Miért nem tud lemenni a platti az akvárium aljára?

Figyelt kérdés
80 l-es az akva belső szűrővel. Nagy nehéz tud csak leúszni de egyből fel ,,lebeg" most vettem észre eddig semmi baja sem volt . Nagyon aggódok érte a válaszokat előre is köszönöm!
2019. okt. 17. 18:44
 1/4 Skid05 ***** válasza:
Esélyesen úszóhólyag gyulladás. Írj az akváról pár sort, hogy mögé lássunk: szűrő konkrét típusa és a szűrőanyag amit használsz, vízcserék gyakorisága és volumene, milyen vizet használsz, fajok egyedszáma odabent, élőnövényzet van-e, történt-e bármi rendkívüli a közelmúltban (betelepítés, hosszabb áramszünet, növényültetés, vegyszerhasználat…), egyéb külső jelek (duzzadt has, elálló pikkelyek, vörös kopoltyúk…).
2019. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szűrő típusát sajnos nem tudom mert ajándékba kaptam már berendezve és akiktől kaptam az összes hozzávaló papírt és dobozt eldobta mert azt hitte hogy nem kell. A vizcsere hetente 30%. Csapvízet használok már 1 éve. Rajta kívül van még 1 platti 2 anci meg 5 db neon. Van bennr élő növényzet is es semmi rendkivuli nem történt. Semmi külső elváltozás, a pikkelye se áll el a kopoltyúja nem vörös a hasa mérete ugyanakkora. Olyan mint a derült égből villámcsapás eddig semmi baja sem volt.
2019. okt. 17. 19:24
 3/4 Skid05 ***** válasza:
Szűrőt milyen gyakran pucolgatod? Klórmentesen tisztítod? Talajporszívó szokott lenni? A teljesítmény, a modell neve, névleges vízforgatása a szűrő hátoldalán is rajt kell, hogy legyen (hacsak le nem kopott évek alatt), lényeges info lenne. A plattik ivari megoszlása egyébként milyen?
2019. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg nem volt mostanában kajaváltás, némelyik táp is okozhat felpuffadást, gázosodást ami nehezíti az úszást. Nem túl hideg az akvárium vize, vagy a cserevíz? Nem etettél mosatlan vörös szúnyoggal v tubifexel? A tápok némelyikét érdemes beáztatni etetés előtt, ill jobb minőségűvel és ritkábban etetni. Sajnos konkrétan nem tudom megmondani mi lehet a baja ha más nem látszik rajta , nagyjából az akvárium vize is rendben kell legyen ha 30%-ot cserélsz hetente.
2019. okt. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!