Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg lehetne oldani hogy egy...

Meg lehetne oldani hogy egy édesvízi akváriumban ne kelljen vizet cserélni soha?

Figyelt kérdés

Ugye azt tudjuk, hogy tengeri akváriumoknál ez megfelelő mérések és egy makro-algás refugium használatával kivitelezhető egy akváriumban évekig nem vizet cserélni, csak utántőlteni desztvízzel.


Mondjuk az akvárium kellően nagy, pl. 3-400 literes, és ehhez képest nincs túlságosan tele hallal, alatta szűrőakváriummal (sump), amiben makro-alga helyett valami más hasonló nagy nitrogénfelvevő kapacitással bíró növény lenne tartva. El lehetne érni így egy egyensúlyt?


2019. okt. 20. 23:37
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Persze.
2019. okt. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után elszíneződik a víz. Kissé zöldesbarnás színe lesz.


Ha ez nem zavar akkor meg lehet.

2019. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
40-50 évvel ezelőtt, amikor ezek a technikai kütyük (víz alá meríthető motoros szűrők) még nem voltak forgalomban és az akváriumi vízkémiáról sem volt annyi szó, akkor az volt a "normális", hogy soha nem cserélték a vizet, legfeljebb az elpárolgott mennyiséget pótolták lágy vagy lágyított vízzel. Ha a medence megfelelően le van fedve, akkor a párolgás minimális. Ha megfelelő a benépesítettség, azaz nincs tele halakkal az akvárium és megfelelő mennyiségű a növényzet, akkor biológiai egyensúly létrehozható. A halak által termelt nitritek nitráttá alakulnak, azt meg felszívja a növényzet.
2019. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem is tudtak csak kommersz halat tartani, szaporítani.
2019. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vízcsere? Mekkora blama, mint amikor hegyikerékpárosnak sáros a cipőtalpa.

Lefogadom nem is Pi-vizzel csinálják hanem olyannal amit az Osztrákok egyszer már lehúztak a WC-n.

2019. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Meg lehet oldani, majdnem ugyanúgy, mint a tengeri akviknál, a refugium megoldással.



A technikai tartály középső rekeszébe élő növényt teszel. Olyat, aminek a levelei a levegőben vannak, de a gyökérzetük pedig vízben, pl: mocsári növények. Ezeket kertészeti agyaggranulátumba ülteted, ez az ültető közeg. Ezek a növények a levegőből sokkal könnyebben veszik fel a CO2-t, hiszen a levegőben könnyebben hozzáférhető. Így ők erőteljesebben és gyorsabban tudnak növekedni, ezáltal a gyökérzetükkel több nitrátot és más anyagokat tudnak felszívni. Így a fölös nitrátok nem mennek kárba és az akvárium vízparaméterei is optimálisak lesznek. Ez az élő növényszűrő.

2019. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy a középső rekeszt, ugyanúgy meg kell külön világítani ilyenkor, éppúgy mint a tengeriseknél a refugiumot.
2019. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik spanomnak a 2000 literes ragadozó halas akváriuma alatt van, a technikai akváriumban, élő növényszűrő. Ő kislevelű bakopákat, pénzlevelű lizinkákat ültetett a szűrőakvába. Szépen meg voltak világítva. A piráják, olyan szépen megtrágyázták őket, hogy gyönyörűen ki is voltak virágozva. :)
2019. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!