Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó ez a tervezés...

Szerintetek jó ez a tervezés szűrőakváriumnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Terveztem egy nagy 1200 literes akváriumhoz egy szűrőakváriumot (sump). Mi a véleményetek jó ez az elgondolás?


[link]


A technikai tartálynak még nincsen konkrét mérete, egyenlőre ez még csak terv. Egyáltalán jó-e ez a felépítés így?


(Tudom a képen a rajz nem a legszebb, de szerintem érthető.)



2019. okt. 21. 21:30
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mechanikai szűrő a végére is kellene, pl szivacs. A szívó ágra a mulm és a növényi részecskék kiszűrése miatt, hogy ne terheljék a bio szűrőanyagot, a tolóra pedig az elhalt bontóbaktériumok megszűrése végett, mármint, hogy ne tolja vissza az akváriumba.
2019. okt. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oh, igen.... elfelejtettem odarajzolni. :)

De ja, az természetes, hogy a felnyomó pumpa elé is kell tenni egy szivacsot. Akkor lényegében jó az elgondolás.

2019. okt. 22. 10:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy lesz még az akváriumban egy (de lehet, hogy kettő is) nagyobb méretű és erősebb belső szűrő is. Az mindenképpen kell.
2019. okt. 22. 10:40
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Máshová nem tudod tenni mert a szivattyúból már csak az akváriumba folyik a víz. Az én 300-literesemben is két EHEIM XL szűr, hasznosnak vélem a mechanikai szűrésüket. Nézd, ekkora akváriummal még nem volt dolgom sajnos nem tudok megítélni, hogy mekkora tartály kellene és milyen kiegészítő szűrő. Mindig a vízérték a mérvadó.
2019. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!