Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől történik? (többi lent)

Ez mitől történik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy gömbakváriumom kb 5 liter és benne 4-5 csiga,jávai moha,kövek,micranthemum montecarlo. A talaj fekete bazalt és semmi vegyszert meg technikát nem használok csak az ablakon bejövő fény megy neki. Azt nem tudom,hogy mitől szép zöldek a növények és gyorsan nőnek meg a gömb is tiszta nem algás Meg a növényeken buborékok vannak. A 60 literesembe pedig csak mint egy normál akvárium megy és algásodik(kicsit) a növények nem olyan zöldek és nem nőnek annyira mint a gömbbe(pedig tápozom is)úgyhogy ezekre szeretnék választ kapni ha lehetséges.

Előre is köszönöm!:)



2019. okt. 22. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért mondják, hogy nincs 2 egyforma akvárium. Bármi apró eltérés lehet, aminek nagyobb következményei lehetnek.

A gömbben arányaiban lehet hogy több a beeső fény.

2019. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagy jelentőségű felfedezést tettél, a választ nem lehet

leírni mert az akvarisztika alaptézisei recsegnek ropognak.

Mindenkivel kb. ugyan annyi furcsa dolog történik, csak az átlagember ránt egyet a vállán a Pionír meg kétségbe esik.

2019. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is az is közvetlen napfénynek tudom be ami intenzív tápanyagfelvételre és gyors növekedésre serkenti a növényeket, valószínűleg elfogyasztják az összes tápanyagot és ezért nincs alga. A 60 literesben valószínűleg nem kapnak a talajon lévők elegendő fényt ezért nem burjánzik annyira a növényzet, hiába tápozod ha nem tud hasznosulni és így marad tápanyag az algának is ( ők kevesebb fénnyel és minimális tápanyaggal is beérik). Hát ezzel játszani kell de mivel nem vészes a helyzet csak apróbb változtatásokat csinálj. Én talán a jobb biológiai szűrésre koncentrálnék és óvatosan növelném a világítási időt ha kevésnek tűnik, vagy emelném a teljesítményt ha az tűnik gyengének.
2019. okt. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Bocs az elírásért, még nem ittam meg a kávémat és félig alszom.:D
2019. okt. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 23. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!