Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MIért váltosztatta meg a...

MIért váltosztatta meg a színét a kolibrihalam? (több lent)

Figyelt kérdés

Van egy kb. 8 hónapos kolibri halam.Ahol vettem ott azt mondták jelenleg 6 hónapos, ez már 2 hónapja volt.Azóta gondját viselem.Az akváriumban vannak társái lélegeztető és élő növények vannak.Eddig szürke piros színü volt de most megváltozott a szine barnásra.(egy hónapbam 2-szer csrélem a vizet az akváriumban)Amikor azt mondtam vannak társai akkor úgy értettem:a saját fajtájából nics még egy mivel hogy ahonnan vettem azt mondták ez a faj egyedül is el él.

Valaki volt már ilyen helyzetben?ÉS hogy oldotta meg?Vagy már öreg és igyis marad?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 31. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a fajta halfajt. De a neve gyanús. Lehet ez nála olyan természetes, mint a gekkónál a vedlés. Lusta vagyok utána járni.
2019. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Halaknál a színváltozás kétféle történést szokott jelezni: a kiszínesedés a szaporodási hajlamot mutatja, az elszíntelenedés, fakóvá válás valami rossz közérzetet, betegséget jelez.
2019. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Néhány halfajnál előfordul hogy nemet vált. Gondolom ez színváltoztatással is jár.
2019. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
56%

Hát a leírtak alapján (“lélegeztető”, nincs társa mert a bolban azt mondták, a teljes vizet lecseréled (?) a heti 20-30% helyett stb) a rossz tartási körülményekre gyanakszom.

Írd le ,hogy: mekkora az akvárium, hány fokos a víz, milyen más halak vannak, fajonként!, milyen a szűrésed, takarítási módszereidről és a vízcserék milyenségéről/ gyakoriságáról/ mikor mennyit stb is írd le, illetve mivel eteted őket.


Ha jól látom akkor ez a faj 3-7 évig is él, szóval az öregedést már most kizárhatjuk.

Pár szakmai oldal amik erősen rádférnek: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2019. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha bármiféle akvarisztikai segítséget szeretnél kapni, erősen ajánlott leírni, hogy:

- mekkora akváriumod van

- milyen technikával? különös tekintettel a szűrő pontos márkájára, típusára

- kb. mióta működik, hogyan járattad be

- mit tartasz az akváriumodban (pontos fajok és az egyedszám amit tartasz belőlük)

- élőnövények?

- mivel etetsz, mennyit, milyen időközönként

- vízcsere pontos menete: mennyit, milyen időközönként, mivel kezeled a vizet, hogyan takarítod a szűrőt

- ha van teszted, és tudsz pontos ammónia, nitrit, nitrát, ph, kh, gh szintet mondani, az még jobb!

- mikor, mi volt a legutóbbi fontosabb változás az akváriumban pl. új hal telepítése

- ha képet tudsz csatol a halról és vagy az akváriumról, abból is lehet dolgokat megtudni

Ebből a listából már rá lehet jönni, hogy mi lehet a baj. Általában gyenge szűrés, rossz vízminőség, vacak társítás stb.


A te esetedben végképp fontos, hogy ezt helyre tegyük, mert szinte biztos, hogy baj van. Ahonnan vetted, azok vagy nem jó szándékúak vagy bénák, de rémesen rossz információt kaptál tőlük. A kérdés az, hogy mi mindenben tájékoztattak félre - ahol ilyen alaptévedés volt, tuti lesz még több is.


Egyszerű google keresés.

[link]

"Társas, rajokban él."


A jövőben előbb tájékozódj magadtól, kérdezz akár itt is. Sajnos a díszállatboltokban ritkán dolgoznak szakemberek - eladók vannak, az a feladatuk, hogy eladjanak neked dolgokat, így a megfelelő tájékoztatást nem tőlük kell várni.

2019. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
45 literes akváriumom van.Mellette 2 guppi, 5 platti,2 endler guppi és 1 neon.Teljes vizet tisztítom.Kiveszem a növényeket és a halakat kimosom szivaccsal az akváriumot és új vizzel feltölttöm majd vissza teszem a halakat.A lélegeztető egész nap megy csak este húzom ki.
2019. okt. 31. 20:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Panzi lemezes díszhaltéppal etetem.
2019. okt. 31. 20:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag teljesen rossz, amit csinálsz. Sajnos ezt nem így kell.


1. Kicsi az akvárium. Ennyi halhoz, MINIMUM 80 literes akvárium kellene, de inkább több.


2. Nincsen szűrő az akváriumba. Kellene egy külső szűrő, jóféle biológiai szűrőanyagokkal (seachem matrix, sera siporax, lávakő). Mellé egy jó belső szűrő.


3. Tilos a teljes akvárium vizét lecserélni, mert így felborul a víz biológiai egyensúlya. Heti egy alkalommal kell egy 20 százalékos vízcserét csinálni talajporszívózással egybekötve.


4. Panzi haltápok gyenge minőségűek. Valamint fagyasztott halkajával jobb etetni, mert nem szennyezi annyira a vizet. Ráadásul a halnak is az az egészségesebb.

2019. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezt mind onnan hallottam ahonnan vettem.Ott ajánlották.Szerintetek most mit tegyek?ne vegyek onnan több halat?De a közelünkben csak ez az egy kisállatkereskedés van ahol halat is árulnak.DE! nekem azt is mondták hogy egy 45 literes akváriumban elférnek ezek a halak.Most honnan vegyek nagyobb akváriumot?Tuttok mondani ilyen oldalt?És szerintetek innen vegyem a többi kolibrit (ha majd meg lesz egy nagyobb akváriumom) vagy ne innen(azért veszek majd még mert kell pár neki azt mondtátok és én jót akarok a halaimnak).
2019. nov. 1. 09:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A díszállatkereskedők 95%-a semmit sem ért az állattartáshoz. Ők ELADÓK, csak a bevétel érdekli őket! Tehát, ha te piráját akarsz együtt tartani, guppikkal. Akkor az eladók azt fogják NEKED, mondani hogy:


"Igen Uram/Asszonyom, nyugodtan lehet együtt tartani őket.".


Aztán hazaviszed őket, és a pirája megeszi a guppit. :D

Amit fentebb a 60%-s válaszoló leírt, az mind igaz.


Mit kell tenned? Vásárolni egy nagyobb akváriumot (én kezdésnek egy 100-120 literest vennék), egy jóféle külső szűrőt és belső szűrőt.


A Te akváriumodban abszolút nincsen szűrő. Egy akváriumnak a szűrő a lelke. Hiába van benne levegőztető, az önmagában kevés.


Sőt, ha van sok élő növény az akváriumban, valamint a külső szűrő esőztetője úgy van állítva, hogy fodrozza a víz felszínét, plusz a belső szűrő nagyobb teljesítményű, és jól megmozgatja a vizet, akkor a levegőztető az felesleges.


45 literes akváriumba, SOK ez a hal amennyit tartasz. Azért a 45 literes akváriumot tartsd meg karantén akváriumnak.

2019. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!