Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell használni az akváriu...

Hogy kell használni az akváriumi talajporszívót?

Figyelt kérdés

ápr. 22. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát úgy, hogy megfogod és kiszívod vele a kiülepedett szerves szutykot.
ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az addig oké, de az egyik végének bent kell lenni a vízbe másiknak meg kint? Vizet is fog kiszívni gondolom? És pumpálom a kezemmel ameddig látom hogy van még piszok?
ápr. 22. 23:19
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem luxus-pumpás van, csak a nehézségi erő húzza ki a vizet a vödörbe, miután szájjal megszívom.
ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván a részleges vízcserekor érdemes használni, hisz így minden megvan egy füst alatt.
ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a kövi megoldás működött aktív talaj mellett:


Vízcserekor ugye egyik vége amivel szívod ki a trutymót az az akváriumban, a másik meg azon kívül jóval alacsonyabban hogy működjön a gravitáció. Én össze szoktam szorítani két ujjal a részt amin engedem le, az aljzatot óvatosan átkavargatom (de csak a felső kb egy cm-t, majd amikor felemelkedik a sok dzsuva akkor elengedem az ujjammal és szív. És akkor így ismétlem amíg nem végzek az egésszel.

ápr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Keress videókat a youtubeon, ha ennyire nem tiszta.


Igen, tölcséres része bent, másik vége kint.

És igen, szív ki vizet, jó bőven, sőt, sok esetben aljzatot is.


Mivel az aljzatot fel kell kavarni, nem csak a tetejét pöckölni. A mélyebb rétegekből is ki kell szívni a mulmot. Az aljzat nagy része a tölcsérben kavarog, majd visszahull, de néha leszívsz valamennyit. Ettől nem kell megijedni.

Egyszerűen öntsd le róla a vizet, akár egy szűrőn keresztül, aztán ha a vödör aljában maradt némi aljzat, mosd át, és öntsd vissza az akváriumba.


https://www.youtube.com/watch?v=HAKkBNOtunI


https://www.youtube.com/watch?v=4OdZ8-3y4dY


Ahogy mondták, a rendszeres részleges vízcserét kell összekötni aljzatporszívózással, ha már úgyis leszívsz valamennyi vizet, akkor azt ne a "tiszta" vízből szívd le, hanem a legkoszosabb részéből.

ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Nézzél róla videót
ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Mindig azt látom szinte minden kérdésnél, hogy bepötyögi valaki a Googlet meg a Youtubeot. Könyörgöm, ez az oldal azért van, hogy egymást segítsük, ne kipöcköljük! Tudom, a trolloknak is kell hely, de vannak erre nekik szánt oldalak, amik azért uncsik gondolom, mert nem lehet belekötni normális emberekbe.

Az 5-ös válaszadó jól írja, nekem is ez vált be.

ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

8-as, kötekedés helyett inkább érdemben mondtál volna valami! ja, az nem megy mi, csak az agyatlan fikázás.


Senki nem pötyögte be a googlet, meg youtubeot. Mivel a kérdezőnek gyakorlati kivitelezéssel vannak gondjai, így egy kép többet mond 1000 szónál, egy videó, ahol meg konkrétan láthatja a folyamatokat, még többet ér, mint ha valaki leírná, mire gondol.

Te még a troll szintet se éred el, mert még a trollkodáshoz is kell ész.

Te meg annyit se bírsz felfogni egy írott szövegből, hogy az egy ócska lerázós duma, mint aki csak annyit ír, hogy "google", vagy egy hasznos, és segítő szándékú videó, ami konkrétan azt mutatja meg, ami a kérdezőnek nem tiszta.

Tudom, az akadékoskodó csökkent értelműeknek is kell egy hely, de vannak erre nekik szánt oldalak.

ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!