Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Természetből beszerzett homok...

Természetből beszerzett homok mehet az akváriumba?

Figyelt kérdés
Folyó közelében lakom. Lett egy törpeharcsám. Arra gondoltam, hogy nem boltból hozok homokot hanem a folyóból. Rossz ötlet? Ha nem, akkor van teendőm vele mielőtt beöntöm az akváriumba?
2019. nov. 16. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a hozott homokot a biztonság kedvéért vízbe tettem és forraltam néhány percig, így fertőtlenítettem.
2019. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:) Nem lesz zavaros a víz tőle?
2019. nov. 16. 23:52
 3/8 aparalyza ***** válasza:
Átmosni és fertőtleníteni. Ez bármire igaz.
2019. nov. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már eleve az rossz ötlet, hogy törpeharcsát akarsz tartani. Mondjuk sokan sokféle halat értenek ez alatt, úgyhogy nem ártana valami közelebbi, pl egy latin név, de amit általában törpeharcsának hívunk, az nem tartható otthoni körülmények között akváriumban.

Ami meg harcsaféle, és tartható akváriumban, abból a törpe méretűek nem tarthatóak egyedül, mert rajhalak.

Úgyhogy messze nem a homok a legnagyobb problémád.

2019. nov. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"sima" hazai törpeharcsa. Nem fekete. Folyó melletti holtágból van. Közben jön mellé egy másik is. Egy gondom van, hogy éjszaka nem tudtam aludni tőle, mert vízfelszínen fröcsög. Tiszta víz lett minden, hajnalban takartam le és tettem elé lámpát, így abbahagyta. Mit tudok tenni ez ellen?
2019. nov. 17. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Például véget vethetnél a haláltusájuknak azzal, hogy visszavinnéd őket a természetbe, aztán elgondolkoznál rajta, hogy kezeltesd az aberrációdat, hogy az állatkínzásra áll fel...
2019. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Valószinüleg fuldoklik azért “fröcsög”. Hány literesbe raktad s milyen stűrőd van ? Ha szeretnél harcsát tartani akkor inkább az akváriumi fajokban gondolkodj. Egy vadon fogott példány akkor sem biztos ,hogy hozzá tud szokni a bezártsághoz ha minden vízparaméter stimmel. Azért egy ilyen állathoz több száz (ha nem több ezer) literes akva kell.
2019. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon rossz ötlet mert rengeteg macera van vele mire tiszta jól süllyedő homokot nyersz belőle, akkor már inkább a TÜZÉP. Durvaszemcsés folyami homok (un mozdonyhomok) kell és 2-4mm szemcsenagyságú folyami sóderrel lehet keverni. A homokot alaposan át kell mosni és savpróbát is kell csinálni használat előtt. Ne tarts halakat akvarisztikai alapismeret nélkül, törpeharcsákat se.
2019. nov. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!