Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek éreznek a halak?

Szerintetek éreznek a halak?

Figyelt kérdés
Pl. azt érzik, ha a horog beleakad az állkapcsukba?
2010. júl. 19. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
A horgászok voltak már halak?Ha nem ,akkor nem tudhatják biztosan,mi mennyire fáj a halnak.Szerintem kísérlet útján sem lehet pontosan megállapítani,melyik élőlény hogyan érez.
2010. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen, és akik ülnek a gép elött, és ide irogatnak, meg kiosztják a ,ásik embert, azok tudják jobban, vagy egy horgász, aki foglalkozik a halak felépítésével/idegrendszerével?
2010. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Végülis, az volt a kérdés, hogy érzik-e Igen, érzik, a mennyirét nehéz megmondani, mert ha valakinek eltörik a keze, üvölt a fájdalomtól, a földön fetreng, vn aki egy szó nélkül tűri... Nem egyformák az emberek, se az állatok.
2010. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem igen, de a porcos részeken nem fáj annyira. Én horgásztam és 5ből egynek vérzett a seb, a többi nem és legtöbbjük nem vergődött, óvatosan szedtem ki a horgot úgy h víz alatt tartottam, h ne is fulladozzon. Biztos fáj neki egy kicsit, de az a horog az én kezembe is beleállt párszor és nem több egy tűszúrásnál. Az már más kérdés h egyes horgászok hatalmas, vastag, csúnya kampós horgokat használnak, én ilyet nem használnék sose.
2010. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
köszi a HASZNOS válaszokat:)
2010. júl. 19. 21:23
 16/16 anonim ***** válasza:
Attól hgy hidegvérű a hal, miért ne érezne? A változó testhőmérséklet azt jelenti hogy a környzeténél alig pár fokkal többre tudja csak testét felmelegíteni. Az érzékeire nincs hatással, sőt pl az oldalvonala milliónyi érzősejtet tartalmaz ami a vízáramlás legkisebb változását is észleli. Miért ne érezné hát ha horog akad a szájába?
2010. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!