Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak isznak? Szükségük van...

A halak isznak? Szükségük van valamiféle folyadékpótlásra? Ha igen, akkor a tengeri halak -amik sós vízben élnek- hogyan oldják meg a vízben oldott só problémáját?

Figyelt kérdés
Minden élőlénynek folyadékra van szüksége. Akár növény, akár állat. A vízben élő élőlényeknél ez hogy van megoldva?
2011. okt. 22. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze ugyan úgy "isznak" mégpedig valami horribilis számot hallottam hogy naponta hányszor választ ki a veséjuk a saját térfogatuknak megfelelő vizet. De már nem emlékszem, a sósvízben élőknél pedig asszem nagyon kicsi ez a szám. De ez most lehet hogy hülyeség volt.
2011. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg van.

[link]

2011. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megválaszoltad a saját kérdésedet. A választ az egyik válaszoló már szépen leírta, bár ott az volt a kérdés, hogy pisilnek-e:

"Igen pisilnek. Az édesvízi halak sokat és hígat, a tengervíziek meg keveset, és még a tengervíznél is töményebben sósat. Ez azért van így, mert az ozmózis jelensége szerint a víz mindig a töményebb oldat felé diffundál a féligáteresztő hártyán keresztül, ami jelen esetben a hal bőre. (Azért féligáteresztő, mert csak az oldószert [ami itt víz] engedi át, és az oldott anyagokat [a sókat] nem.) És az édesvízi halaknál a hal testnedvei a sósabbak a környező víznél, tehát befelé diffundál a víz a halba, amitől ő nagy mennyiségű híg vizelettel szabadul meg, és ezért inni nem is iszik. Viszont a tengeri halaknál pont fordítva van, mert ott a környezet a sósabb oldat, és így szinte "kiszívódik" a víz szegény halból, aminek így muszáj innia, de ugye inni is csak sós vizet tud, és az így felvett sót pedig tömény vizelettel választja ki, hogy lehetőleg minél kevesebb vizet veszítsen. Remélem érthető voltam."

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

2011. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem az hogy működik, hogy van pl egy muréna, annak van egy tesója, egyiket berakod édesvízbe, a másikat tenger vízbe és mind a kettő él. Ilyet láttam, de csak mert nem tudták eldönteni, hogy milyen muréna ivadékról volt szó. Kipróbálták hogy hol marad meg jobban, és mind a két vízben ugyanúgy élt.
2011. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hable:


Ilyen nincs. Ez brakkvizi halaknál előfordulhat, de én brakkvizi murénáról nem tudok, édesviziről meg pláne nem.


Amúgy a tengeri halak több órát is elélnek édesvízben, ellentétben az édesviziekkel, amik rövid úton megdöglenek a sósvízben.

2011. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Székely bácsi válasza: "Nem tudom hogy isznak e, de a lehetőségük megvan rá."
2011. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy nincs, de láttam és azt mondták, hogy 2 hónapja vannak így, és kb tényleg, mert többször is voltam ott. Több idő meg még nem telt el, és azóta se tudják milyen muréna. Úgy hozták nekik.
2011. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen szürke színű muréna, kb 25 centi hosszú és olyan fél centi vastag. De ha valaki megmondja milyen fajta, akkor majd továbbítom az üzenetet. Valószínű hogy ivadék, mert elég kicsi, azt se tudják mekkorára fog nőni.
2011. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na utánanéztem.


A Gymnotorax tile nevű murénafajta elvileg brakkvizi, tehát kis szerencsével bírja a kemény édesvizet és a híg tengervizet is!


Érdekes egy állat...

2011. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jé és ez tényleg hasonlít, 60 centis lesz uhh

Na majd megmondom brakkvízbe rakják. Köszi :)

2011. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!