Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor rakjam külön?

Mikor rakjam külön?

Figyelt kérdés

Terhes a xifo hálám mikor rakjam külön? Már elég nagy hasa de nem túdom mikor tegyem külön. Nem akarom hogy egy db se maradjon mert ismerősöknek kell.


[link]

[link]

[link]

[link]


Pár kép róla.



2020. jan. 14. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez mekkora akvárium? Elbír még 15-20 halat?
2020. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tedd külön.Ezen a héten szerintem meg fog elleni.
2020. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem már csak 1nőstény kell. A többi ismerősöknek kell ahogy a kérdésben is írtam. Ám biztos meg ellik a héten mert soká se akarom külön teni félek hogy még döglik mert csak egy kis gömb akváriumom van és nincs benne semmi.
2020. jan. 14. 16:35
 4/8 Skid05 ***** válasza:

Ha jól veszem ki, akkor eddig nem raktad külön a halat, tehát ebben a közegben él ami a képeken látható… ez az azért különös, mert írod, hogy „soká se akarom külön teni félek hogy még döglik mert csak egy kis gömb akváriumom van és nincs benne semmi.”

Viszont ebben sem gondoltad túl a berendezést, nemde? A világos talaj visszaverve a fényt pluszban stresszeli a halakat az üres víztömeg és a szűkös élettér mellett. A 3. képen látható szűrő nem elég xifó halakhoz, vagy mondjuk úgy, nem elég egy akkora víztömeghez, amiben xifókat ajánlott tartani. Uezen képen látható fajtársára nem merném mondani, hogy egészséges. Gondold át ezt a xifó-projektet. Milyen az ivari megoszlás egyébként? És mekkora a tartály amiben jelenleg vannak?

Egyébként egy üres medencében az anya is fel fogja falni az utódokat, ha nem lesz búvóhelyük. És bár ez itt a legkisebb probléma, de hamarosan valóban világra hozza az ivadékokat.

2020. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
A harmadik képen látható takarásban lévő halról csinálj egy közeli képet, betegnek nézem de lehet, hogy csak fotóhiba. Dobj a vízre két maréknyi tüskéshínárt ( vagy valamilyen dús lebegő növényt) és ne tedd sehová az anyát. Maradni fog annyi amennyi kell a dús felszíni növényzet között. Hallgass a kollégára és is hiányosságokat látok.
2020. jan. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az aksim új kevés növényzet de lesz útam arra veszek bele több növényzetet. Az egyik halamnak a hím xifonak rövidebb a farka mert kevés volt a nőstény 2hím 2nőstény de már ezt orvosoltam.
2020. jan. 16. 19:38
 7/8 Skid05 ***** válasza:

Mindenképp olvasd el az akvarisztika alapjait odaát, mert „valami” azt súgja, hogy a halak telepítése előtt nem úgy történt az akva bejáratása, ahogy azt meg kellene ejteni.

[link]

A második mondatod viszont túlmutat az akvarisztikán: miként tudtad ilyen hirtelen és látványosan „orvosolni” egy hím egyed farokméretét?

2020. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Külön tedtem mert bántota így túdtam orvosolni
2020. jan. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!