Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Táptalaj nélkül lehet szépen...

Táptalaj nélkül lehet szépen nevelni a növényeket?

Figyelt kérdés

Van táptalajam de a mostani növényeim úgy vannak hogy ásványvizes flakonok alját levágtam s abba raktam táptalajt abba ültettem őket

Ezzel nincs is gond de akarok több növényt is jóval többet. Megoldható hogy csak a kavicsba(folyami kavics) ültetem őket? Milyen tápot használjak mellé? Van Neptun folyékony növénytápsóm most csak ezt használom. Hallottam valami golyóról amit a gyökérhez kell rakni, ha veszek ilyet akkor megoldható hogy szép egészséges növényeim legyenek táptalaj nélkül?


2020. jan. 23. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A növényektől függ, de simán lehet táptalaj nélkül. Mekkora akvárium? Milyen világítás? Tf plantert szokták ajánlani, meg lehet macro is, ha nincs sok halad. Ezenkívül carbot is adhatsz. Milyen novényeket szeretnél?
2020. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:

A táptalaj egy raktár amihez akkor nyúlhatnak ha a vízből valami esetleg hiányzik. Vannak tőosztásos fajok (kardfüvek, vízikelyhek etc) melyek alapból hatékonyabban veszik fel gyökérről is a muníciót. Szoktak azért is tápgolyózni, hogy egy adott növény vízből kinyert tápmennyiségét csökkentsék, ezzel megelőzve, hogy más fajokon hiánytünetek keletkezzenek.

A nagy levéltömegű, erős szárú illetve a gyorsan fejlődő hínárnövények a nitrátot, a sok apró hajtást hozók meg a foszfátot szokták elszívni mások elől. Viszont ezek pótlása tápgolyóval is történhet ami utólag lenyomható. Szóval összességében előny ha van egy tápréteg alul, de nem lehetetlen nélküle sem alkotni ha jól választasz folyékony tápot. A TF tápjai ilyenek. Persze a vízkémia és a fény legalább ilyen fontos.

2020. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem táptalaj nélkül nő a növényem elég szépen és csak a sera növénytablettáját használom .

Az a fontos hogy apró legyen a kő .

2020. jan. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!