Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha élő növényeket szeretnék...

Ha élő növényeket szeretnék rakni az akváriumba ahhoz kell táptalaj?

Figyelt kérdés
Vagy simán az aljzatba beleültetem és ennyi? Valami egyszerű növényekre gondoltam amik nem nagy igényűek. Ha nem kell táptalaj akkor kell vmi tabletta nekik amit időközönként a vízbe kell tenni?
2011. febr. 3. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lassabban növő, strapabíró "igénytelenebb" növényeknél megoldható táptalaj nélkül. A tablettát (gyökértáp) nem a vízbe kell tenni, hanem az aljzatba, jó méllyre.

De olyan növényeket is kereshetsz, amik kimondottan a vízből veszik fel a tápanyagot, ezeknek a vízbe kell tenni folyékony tápoldatot.

2011. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Ha Anubiast vagy hólyagos vízikelyhet veszel, akkor egyáltalán nem kell foglalkoznod a tápozással.
2011. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ezek működnek talaj nélkül, lilaoepsis vagy Echinodorus fű. Ez úgy van, hogy kiszedtem a műanyag kis cserépből a gyapotot meg körbe tekertem damillal hogy ne essen szét és a közepébe néhány kavicsot is belegöngyöltem, hogy ne repüljön fel és ezt így elástam.


Aztán van jávai moha rátekerve faágra, meg másik akváriumokba vasfára. Vasfára van nekem anubias nana is rátekerve damillal.


Annyi hogy az a fű amikor nő, az így a gyapot mellé szokott kinőni, és akkor ha már szélesebb, akkor néha kirángatom, és megnézem nem e rothadt le róla a gyapot, meg még egy kis friss gyapotot körbe tekerek rá, aztán így megint jó egy darabig. Gyapotot meg kunyeráltam az állatostól, szóval az nekem van :)

2011. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb normális növénynek azért kell táptalaj.

A szobanövényeket se kavicsba ülteted hanem földbe.

2011. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyha veszel egy táptalajt, utána sokkal nagyobbak a lehetőségeid hogy egy szép növényes akit hozz létre. Nem csak kínlódni fognak a növények.
2011. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Akkor még kigondolom addig :P És a táptalajt azt cserélni kell vagy utána csak "öntözni" vagy "tablettázni"?
2011. febr. 3. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!